|
|
کدخبر: ۱۷۸۶۶۳

تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با پیروزی در آخرین مرحله رقابت های جهانی کشتی آزاد، به مقام قهرمانی رسید.

به گزارش گروه ورزشی امیدنیوز، مسابقات قهرمانی جهان کشتی آزاد ۲۰۱۷ به میزبانی ایران در کرمانشاه برگزار شد. طی این مسابقات تیم ملی کشورمان که در ابتدا موفق شد با اقتدار تمام بر حریفانی همچون ترکیه و هند فائق آید، در روز دوم مسابقات با پشت سر گذاشتن مغولستان به فینال این رقابت ها راه یافت. در مقابل کشتی گیران پر قدرت آمریکایی تیم ملی آذربایجان را شکست دادند تا در آخرین مرحله این رقابت ها برای کسب مقام قهرمانی با کشتی گیران کشورمان مصاف کنند.

در ابتدا کشتی گیران ایرانی در مجموع امتیازی ۴ بر ۰ از حریفان آمریکایی خود پیش بودند، اما در ادامه و در جریان بازی پنجم باروس، کشتی گیر آمریکایی در وزن ۷۴کیلوگرم توانست با نتیجه ۳ بر ۲ پیمان یاراحمدی را شکست دهد و مانع ادامه روند پیروزی های کشتی گیران ایرانی شود. پس از یاراحمدی حسن یزدانی در وزن ۸۶کیلوگرم در مقابل تیلور ضربه فنی شد تا کار برای تیم ایران سخت شود. در وزن ۹۷کیلوگرم نیز اسنایدر با نتیجه ۶ بر ۰ محمدی را شکست داد و به این ترتیب کار به کشتی آخر کشیده شد. نهایتا کشتی هشتم را کمیل قاسمی ۵ بر ۰ از حریف آمریکایی خود برد.

بنا بر این در مجموع امتیازی فینال جام جهانی کشتی آزاد ۲۰۱۷ تیم ملی کشورمان ۵ بر ۳ تیم ملی آمریکا را شکست داد و جام همچنان در ایران باقی ماند.

ارسال نظر