|
|
کدخبر: ۱۷۹۲۳۱

در یک دهه ی اخیر توپ طلا را فقط بین رونالدو و مسی در چرخش دیدیم، و بازیکن سوم همیشه در رقابت با این دو فقط یک سیاه لشگر بوده است.

به گزارش سرویس ورزشی امید نیوز و به نقل از طرفداری، زیکو، اسطوره فوتبال برزیل در ستایش نیمار، فوق ستاره کنونی سلسائو و بارسلونا مدعی شد این بازیکن تاکنون شایستگی‌هایش برای فتح توپ طلا را نشان داده و اثبات کرده است، نیمار بهترین بازیکن نسل فعلی برزیل به شمار می‌رود. او زمانی که در سانتوس بود خیلی زود کیفیت بالایش را به اثبات رساند و در سال ۲۰۱۳ به بارسلونا پیوست. مسیر پیشرفت نیمار در اسپانیا هم ادامه پیدا کرد و او حالا چند فصل است که از بهترین بازیکنان دنیا به شمار می‌رود. نیمار علاوه بر نمایش‌های تماشایی و تاثیرگذار در بارسا در تیم ملی برزیل تیز خارق العاده کار می‌کند و موفق شد برای اولین بار مدال طلای قهرمانی المپیک را برای کشورش به ارمغان بیاورد.

او در این هفته‌ها فرم فوق العاده‌ای دارد و بسیار معتقدند اگر بتواند فاکتور ثبات را نیز به بازی خود اضافه کند، می‌تواند به سلطه مسی و رونالدو بر توپ طلا پایان بدهد. زیکو اما معتقد است نیمار تا کنون باید فاتح معتبرترین جایزه انفرادی دنیای فوتبال می‌شده است:

من فکر می‌کنم نیمار تاکنون باید فاتح توپ طلا می‌شد. او شایستگی‌هایش برای کسب این افتخار را نشان داده و ثابت کرده است. در تیم ملی برزیل او همیشه بسیار بهتر از مسی در آرژانتین کار کرده است. البته توپ طلای سال قبل کاملا سزاوارانه به رونالدو رسید. چون او فاتح یورو و لیگ قهرمانان اروپا شده بود اما می توانست به نیمار هم برسد. معتقدم نیمار از زمانی که از کاپیتانی برزیل استعفا داد، خوشحال‌تر و راحت‌تر بازی می‌کند. کاپیتانی برای او کمی استرس‌زاست. زیادی سنگین بود و نیمار برای بهترین بودن نباید چنین مسئولیتی بر دوش داشته باشد و با داوران حرف بزند. چنین چیزهایی به نیمار نمی‌خورد. پروفایل نیمار تشکیل شده از توپ، بازی و خوش‌گذرانی. و این دقیقا کاری‌ست که در حال انجام دادن است.

ارسال نظر