|
|
کدخبر: ۱۷۹۳۶۹

پرسپولیس دیروز بازی خود را برد و قهرمان بی چون و چرای لیگ برتر شد و توانست به مناسبت دهمین قهرمانی خود یک ستاره به مانند استقلال بالای آرم خود ثبت کند، با اینکه نوع و ارزش این ستاره کمتر از ستاره ی رقیب خود بود.

به گزارش سرویس ورزشی امید نیوز، دیروز لیگ برتر ایران در حالی به ایستگاه۲۷خود رسید که در ۲ دیدار از ۴ دیدار بازی ها مساوی شد و رقابتی که بر سر رده ی چهارم لیگ بود با شوتی که احسان حاج صفی توانست برای تیمش در کنج دروازه گسترش جای دهد، سپاهان را فعلا به رده ی چهارم لیگ برساند، همچنین رقابت استقلال و تراکتور هم بر سر رده ی دوم جدول با برد دشوار و سختی که دیروز تواکتور در مقابل پدیده توانست بدست بیاورد داغ ماند.
اما امروزکه روزی بود کاملا خوش یمن هم برایپرسپولیسکه یک ستاره توانست بالای آرم خود سبز کند و بعد از ۹ سال قهرمان لیگ برتر شود و هم برای استقلال که با تلاش بسیار اما شیرین و با برنامه رده دوم جدول را از آن خود کند، همچنین ذوب آهن هم در این هفته بعد از مدت با اینکه دیر شده بود توانست با پیروزی بر رقیب خود ناکامی خود را پایان دهد گرچه دیر بود ولی همینکه سر پرتگاه توانست خود را نگه داری ارزشمند محسوب میشد و باید افزود اس. خوزستان که بازی حساسی را با سایپا داشت با تساوی امتیاز را با این تقسیم کرد.
اما اگر بخواهیم به دو بازی مهم امروز بپردازیم باید با قهرمان زود هنگام این فصل و بازیش با تیمی که همزمان با قهرمانی پرسپولیس سقوطش مسجل شد شروع کنیم؛
پرسپولیس توانست با پیروزی ۲ بر صفر مقابل ماشین سازی تبریز قهرمانی خود را در لیگ جاری مسجل کند. در کنار این قهرمانی ارزشمند، پرسپولیسی ها توانستند رکوردی فوق العاده را از خود به جا بگذارند. سرخ پوشان تنها ۳ بازی دیگر در لیگ خواهند داشت و در صورت حفظ روند گل نخوردن خود می توانند رکوردی بی سابقه را از خود به جای بگذارند.

بهترین خط دفاع تاریخ لیگ به استقلال خوزستان تعلق دارد که با ۱۴ گل خورده در مسابقات رکورد دار است اما در فاصله ۳ هفته مانده تا پایان لیگ حالا پرسپولیس تنها ۱۰ گل خورده که نمایش عالی بیرانوند توانست این عدد را حفظ کند.

دروازه بان پرسپولیس با مهار دو تک به تک مقابل حامد پاکدل و امین قاسمی نژاد مانع از گلزنی حریف شد تا تعداد کلین شیت های خود را به شانزده و دروازه پرسپولیس را در نوزدهمین بازی بسته نگه داشت. او در بازی های آخر پرسپولیس عملکرد فوق العاده ای از خود به جای گذاشته است که این مساله ضمن تاثیر خود در قهرمانی پرسپولیس، می تواند رکوردی را به جای بگذارد که دستیابی به آن سال ها اتفاق نیافتد.
اما بازی استقلال و صبا نیز که هرچند در نیمه اول موقعیت های دو تیم تقریبا متعادل بود اما این بازیکنان صبا بودند که بیشتر دقایق نیمه اول را در محوطه جریمه استقلال حضور داشتند. در این نیمه بازیکنان صبا تحت تاثیر شرایط خطرناک خود در جدول در بیشتر دقایق بازی حمله کردن را در دستور کار خود قراردادند و در همان دقیقه یک بازی می توانستند توسط حنیف عمران زاده به گل برسند که عکس العمل زیبای رحمتی این اجازه را به آنها نداد. اما در دقیقه ۱۸ بازی ضربه ایستگاهی امید ابراهیمی در داخل محوطه جریمه به دست حنیف عمران زاده برخورد کرد تا داور پنالتی اعلام کند و استقلال به گل اول برسد. اما بعد از این گل صبایی ها روبه جلو تر حرکت کردند و گل زیبای کیوان امرایی بازی را به تساوی رساند. در ادامه دو تیم نتوانستند موقعیت خاصی روی دروازه هم خلق کنند تا بازی با نتیجه یک بر یک در نیمه اول به پایان برسد.
اما در نیمه دوم هم اوضاع چندان بهتر برای استقلال پیش نرفت و به جز ۱۰ دقیقه پایانی نمایش پرانتقاد آبی ها همچنان ادامه داشت. جالب است که بدانید در اوایل نیمه دوم حنیف عمران زاده از زمین بازی اخراج شد تا صبا توانی برای حمله کردن نداشته باشد اما نمایش ضعیف بازیکنان استقلال باعثشد این تیم نتواند موقعیت حساسی روی دروازه حریف خود خلق کند. در نهایت منصوریان در دقیقه ۸۱ مجبور شد یعقوب کریمی را وارد زمین کند و این بازیکن با فرارهای خوب خود از سمت چپ روند بازی را به نفع استقلال تغییر داد. در نهایت امید ابراهیمی در دقیقه ۸۷ بازی یک باردیگر ناجی استقلال شد و موفق شد با یک ضربه دقیق دومین گل خود در این بازی را به ثمر برساند و به ستاره تیمش تبدیل بشود.

ارسال نظر

پربیننده ترین