|
|
کدخبر: ۱۷۹۹۰۲

پیشکسوت استقلال می گوید باخت باخت سال گذشته مقابل العین کمر استقلال را شکسته است.

 

به گزارش امید نیوز، سال 96 برای استقلال پستی و بلندی زیادی داشت و این تیم روزهای خوب و بد کم نداشت. به همین بهانه با علی موسوی یکی از پیشکسوتان استقلال در مورد وضعیت این روزهای شفر و آینده آبی ها گفتگویی داشتیم که در ادامه می خوانید.

*استقلال در سال 96 فراز و نشیب زیادی داشت. در بعضی از روزها خوب و گاهی هم استقلال ضعیف بود. به نظر شما مهم ترین اتفاقی که برای استقلال در سال 96 رخ داد چیست؟

من فکر می کنم بدترین اتفاق برای استقلال در سالی که گذشت باخت مقابل العین با 6 گل بود. باختی که می شود گفت کمر تیم استقلال و هوادارانش را شکست. این یکی از بدترین باخت های استقلال در تاریخ این باشگاه بود. به دلیل اینکه هم 6 گل خورد و هم به یک تیم عربی باخت. دیگر اتفاق رخ داده من فکر می کنم مهدی قائدی و تصادف شدیدش بود. او در اوج جوانی با یک چنین اتفاق دلخراشی رو به رو شد. استقلال یک اتفاق خوب هم در این سال برایش رخ داد و آن هم ورود شفر به این تیم بود. شفر توانست با عملکرد خوبش هوادارن استقلال را شکسته بودند دوباره سرپا کند و حال خوبی به آبی ها بدهد.

*به نظر شما شفر چه کاری انجام داد که منصوریان موفق به انجام آن نشد؟ مهم ترین خصوصیت شفر از نظر شما چیست؟

شفر یک مربی با تجربه است که سال ها در فوتبال کار کرده است. او از روز اول که به استقلال آمد من گفتم که شفر می تواند زود استقلال را سرحال بیاورد و همین هم شد. شفر حتی فراتر از انتظارات ظاهر شد. شفر خودش را درگیر فشارهای رسانه ای و حاشیه ها نکرد و خیلی خوب کار خودش را انجام داد. ما مشاهده می کنیم که شفر چه اعتماد به نفس خوبی به این تیم داده است. من فکر می کنم منصوریان کمی درگیر حواشی شد و فشارهای وارد شده به خودش را به تیم منتقل کرد. همین فشار در تیم باعث موفق نبودن او و تیمش شد. شفر این مسئله را به خوبی رعایت و مدیریت کرد و موفق هم شد.

*شفر از زمان حضورش در استقلال اصطلاحا «ملی پوش ساز» بوده است. در زمان منصوریان ما این را نمیدیدم که تعداد استقلالی های تیم ملی اینقدر زیاد باشد و حتی بیشتر از پرسپولیسی ها باشند ولی شفر این کار را کرد.

بستگی به نوع تمرینات بازیکنان دارد. در تمام دنیا بازیکن در باشگاه آماده می شود و به تیم ملی می آید. من فکر می کنم تمرینات شفر اینقدر خوب بوده است که کی روش را راضی کند تا تعداد ملی پوشان استقلال را افزایش دهد. از زمان آمدن شفر به استقلال، کی روش هم کمی خوشبینانه تر به استقلال نگاه می کند. دلیل این خوشبینی هم می تواند سطح تمرینات شفر در استقلال باشد. استقلال بازیکنان با استعداد و خوبی دارد و قطعا آن ها می توانند به تیم ملی کمک کنند البته اگر در حاشیه ها نشوند.

*امید ابراهیمی یکی از کسانی بوده که همیشه چه در زمان خوب استقلال و چه بد این تیم همیشه ملی پوش بوده است. ابراهیمی حتی با رای مردم به عنوان مرد سال فوتبال ایران هم انتخاب شد. نظر شما در رابطه با یکی از تاثیرگذارترین و بهترین بازیکنان استقلال در این چند سال اخیر چیست؟

ابراهیمی در سال های اخیر خیلی جنگنده و در خدمت تیم بود. این بازیکن در زمان هایی خوب بود و رشد کرد که دیگر بازیکنان این تیم خیلی خوب ظاهر نمی شدند ولی امید یک حرکت روبه جلو و یکنواخت داشت و توانست خودش را به همه ثابت کند. او زمانی هم مصدوم شده بود ولی توانست به خوبی پس از بازگشتش به میادین همان امید همیشگی باشد و برای استقلال مفید کار کند. به نظر من این حق امید ابراهیمی بود که به عنوان مرد سال فوتبال ایران انتخاب شود.

*استقلال 97 را چگونه پیش بینی می کنید؟

استقلال با این روندی که دارد طی می کند، هرروز بیشتر از قبل پیشرفت می کند و قطعا شرایط این تیم در سال جدید بهتر از سال قبل خواهد بود. من امیدوارم مسئولان استقلال به شفر کمک کنند تا او بتواند همه افکارش را در استقلال پیاده کند.به نظرم هرچیزی که شفر بخواهد باید برایش فراهم شود. شفر در اوایل حضورش خیلی در استقلال مشکلات داشت ولی به دلیل اینکه مربیان آلمانی تشنه موفقیت هستند او توانست موفق شود و با مشکلات کنار بیاید. حالا که همه به شفر ایمان آورده اند باید همه امکانات برای او فراهم شود تا او تیم بهتری را بسازد.

*خیلی ها می گویند مهم ترین کاری که مدیران استقلال باید در سال جدید انجام دهند، این است که با تعدادی از بازیکنان و خصوصا شفر تمدید قرارداد بکنند.

شفر نمایش خوبی از خودش به جای گذاشته است و من فکر می کنم همه به راحتی بتوانند قرارداد خود را تمدید کنند. شفر باید هرچه زودتر تکلیفش در استقلال مشخص شود تا بتواند در نقل و انتقالات به خوبی بازیکن جذب کند.

*تیم ملی ایران قرار است در روز های 3 و 9 فروردین دو بازی دوستانه با تیم های تونس و الجزایر برگزار کند. شما این دو بازی را چگونه پیش بینی می کنید؟ آیا این بازی ها برای ما مفید خواهد بود؟

این دو تیم اگر بتوانند با ترکیب های اصلی خود به زمین بیایند و با تمام توان بازی کنند، به نظر من می شود گفت که یک تمرین خوب برای بازی با مراکش انجام دادیم. به نظرم این بازی ها می تواند تا حدودی شبیه ساز بازی ایران با مراکش باشد. قطعا برد در این دو دیدار می تواند روحیه بازیکنان ما را هم خوب کند و من برای تیم ملی کشورمان آرزوی موفقیت دارم.

ارسال نظر