|
|
کدخبر: ۱۸۰۸۲۴

تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی مهمان استقلال تهران است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم اصفهان ، بازی بازگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بین تیم‌های ذوب‌آهن اصفهان و استقلال تهران روز سه‌‍شنبه 25 اردیبهشت از ساعت 20:45 در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

ذوب‌آهن پس از آنکه موفق شد استقلال تهران را در واپسین ثانیه‌های بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شکست دهد و برای قطعی شدن صعودش به دور بعد آماده نبرد در دیدار برگشت مقابل این تیم است.

سبزپوشان اصفهانی در حالی راهی این دیدار حساس می‌شوند که با برد یک بر صفری که در خانه به دست آورده‌اند از شرایط روحی و روانی بالاتری نسبت تیم حریف برخوردار بوده و می‌توانند با خیال آسوده‌تری پای به میدان بگذارند.

برد تک گله‌ای که بازیکنان ذوب‌آهن در فولادشهر کسب کردند سبب می‌شود که آن‌ها با یک نتیجه مساوی نیز راهی مرحله یک چهارم نهایی این فصل از رقابت‌ها شوند. شکست ذوب‌آهن با اختلاف یک گل در پایان وقت قانونی، بازی را به وقت اضافه و شاید ضربات پنالتی می‌کشاند.

هر 2 تیم برای کسب پیروزی در این دیدار از انگیزه‌های بالایی برخوردار بوده و ابزارهای رسیدن به موفقیت را در اختیار دارند. استقلالی‌ها اگر چه شکست تلخ بازی رفت و مصدومیت 2 تن از بازیکنان موثرشان، شرایط سختی را برایشان به وجود آورده اما شاگردان شفر قصد دارند از جو ورزشگاه آزادی و حمایت هوادارانشان، نهایت بهره را برده و با استفاده از شرایط میزبانی، نتیجه را جبران کنند.

در آن سو توان روحی و روانی بالاتر ذوب‌آهن نسبت به استقلالی‌ها در کنار حضور امیر قلعه‌نویی و شناخت خوب این مربی نسبت به تیم سابقش می‌تواند دردسرهای بسیاری را برای تیم شفر ایجاد کند.

نگاهی به دیدار رفت 2 تیم گویای این واقعیت است که کادر فنی ذوب‌آهن به خوبی استقلال را آنالیز کرده و راه‌های بستن بازی تیم شفر و سلب قدرت خلق موقعیت این تیم را می‌دانند. قلعه نویی با تکیه بر همین شناخت و آنالیز دقیق، در بازی رفت موفق شد با چند تعویض جهت بازی را تغییر داده و شرایط را به نفع تیم خود عوض کند.

سبزپوشان در دیدار برگشت نیز به طور قطع با تکیه بر همین شناخت، روز سختی را برای استقلال رقم می‌زنند. استقلالی‌ها نیز اگرچه 2 بازیکن اصلی خود را از دست داده‌اند اما بازگشت تیام می‌تواند جان تازه‌ای به خط حمله این تیم بخشیده و توان هجومی آبی پوشان را 2 چندان کند.

قلعه نویی برای این دیدار، روی آمادگی بالای مظاهری و خط دفاعی کم اشتباه تیمش حساب ویژه‌ای باز کرده است. سبزپوشان با توجه به نتیجه بازی رفت و توان بالای هجومی استقلال، تلاش می‌کنند بازی را بسته و با استفاده از قدرت خط میانی و هافبک‌های آماده‌ای که در اختیار دارند، بازی سازهای استقلال را با پرس شدید از جریان بازی خارج کرده و مانع از خلق موقعیت آبی پوشان شوند.

شاگردان قلعه نویی تلاش می‌کنند که با اداره درست بازی، فشار روانی منفی را روی تیم شفر افزایش داده و در ضد حملات دروازه استقلال را باز کنند.

در آن سو استقلال با توجه به نیاز شدیدی که به برد دارد، در این دیدار به احتمال زیاد تهاجمی عمل کرده، آن‌ها سعی می‌کنند که با گلزنی در دقایق ابتدایی بازی، تمرکز روانی بازیکنان ذوب‌آهن را به هم زده و کار را تمام کنند. بازی تهاجمی استقلال اگرچه با توجه به توان و شم گلزنی بالای مهاجمانش شانس موفقیت این تیم را افزایش خواهد داد اما، آ‌ن‌ها را در ضدحملات به شدت آسیب پذیر می‌کند.

حضور بازیکنانی مانند حسینی و فخرالدینی در کنار مهاجمان فرصت طلب و چارچوب شناسی مانند استنلی و تبریزی می‌تواند خط دفاعی استقلال را به شدت آزار دهد.

شاگردان شفر می‌دانند نباید در این دیدار گلی را دریافت کنند همین امر ممکن است موجب شود که آبی پوشان با احتیاط نسبی به میدان بیایند. اتفاقی که در صورت وقوع باب میل قلعه‌نویی و شاگردانش است و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بازی را کنترل و اداره کرده و نتیجه دلخواه را کسب کنند.

باید منتظر ماند و دید دوئل چندباره ژنرال و استقلال به نفع کدام یک خاتمه پیدا می‌کند.

مصدومان و محرومان

ذوب‌آهن محمد نژادمهدی را به دلیل اخراج در بازی رفت، در اختیار ندارد. استقلال نیز امید ابراهیمی و داریوش شجاعیان به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد.

اتفاق ویژه

دوئل چندباره امیر قلعه‌نویی با تیم سابقش که در طول چند سال اخیر با تیم‌های مختلف همیشه برای استقلال دردسرساز بوده است در کنار حضور فخرالدینی و بختیار رحمانی که سابقه پوشیدن پیراهن استقلال را در کارنامه دارند، می‌تواند از جذابیت‌های ویژه این دیدار باشد.

ترکیب احتمالی استقلال

سید حسین حسینی، پژمان منتظری، سید مجید حسینی، خسرو حیدری، امید نورافکن، روزبه چشمی، سرور جپاروف، وریا غفوری، فرشید اسماعیلی، علی قربانی، مامه تیام

ترکیب احتمالی ذوب‌آهن

رشید مظاهری، خالد شفیعی، میلاد فخرالدینی، محمد ستاری، اکبر ایمانی، گئورگ ولسیانی، حمید بوحمدان، بختیار رحمانی، محمدرضا عباسی، مرتضی تبریزی، کی‌روش استنلی سوارز

ارسال نظر