|
|
کدخبر: ۱۸۱۳۲۴

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال روسیه صحبت‌های جالبی را درباره بازی تیم‌های ملی ایران و اسپانیا از گروه B جام جهانی 2018 مطرح کرد.

به گزارش امیدنیوز ، روزنامه اسپورت اکسپرس روسیه پس از نبرد مهیج تیم‌های ملی فوتبال ایران و اسپانیا که شب گذشته (چهارشنبه) در ورزشگاه کازان با نتیجه یک بر صفر به سود اسپانیا پایان یافت، مصاحبه‌ای با رولان گوسف، مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال روسیه انجام داد که در زیر می‌خوانید:

* آیا در طول بازی این فکر به ذهن شما خطور کرد که اسپانیا نمی‌تواند ایران را شکست بدهد؟
بله، اسپانیا مشکلاتی داشت. آنها هر چند 10 نفره توپ را در اختیار داشتند و البته باید اعتراف کنم در آغاز این مسئله را ندیدم که چطور شاگردان هیرو می‌خواهند لایه‌های دفاعی ایران را باز کنند. با این حال در نیمه‌دوم خلاقیت به خرج دادند و البته آسیایی‌ها (ایران) هم خسته شدند و در این لحظه نیم‌فرصتی مهیا شد.

* نتیجه پایانی طبیعی بود؟
البته. اسپانیا به اندازه‌ای خوب بازی کرد که بتواند پیروز شود. نیمه‌دوم روشن‌تر بود و اسپانیا به گل هم رسید. هر چند باید به تیم ملی فوتبال ایران احترام بگذاریم. تیم خوبی است و بسیار عالی دفاع کردند. برای آنها این بازی زندگی بود.

* تیم ملی فوتبال ایران می‌تواند در نیمه‌اول بازی با اسپانیا متهم به ضد فوتبال شود؟
نه، چرا؟ هر تیمی در دنیا با این تیم اسپانیا فوتبال باز را بازی می‌کند؟ شما می‌بینید که چه تعداد توپ را دریافت کردند. ایرانی‌ها چه کار باید می‌کردند؟ از همان دقیقه اول برای حمله شتاب به خرج می‌دادند و دفاع را باز می‌گذاشتند؟ این خودکشی است! فقط باید تحمل می‌کردند و با به دست‌آوردن توپ دست به ضدحمله می‌زدند. تاکتیک کی‌روش به صورت عملی موثر واقع شد.

* بهترین بازیکن میدان چه کسی بود؟
من به طور کلی خط میانی اسپانیا را بهترین بازیکنان بازی می‌دانم. ایسکو، بوسکتس، اینیستا و سیلوا. شاید آنها قدرتمندترین خط میانی رقابت‌ها هستند. هیچ تیمی خلاقیت فرصت‌آفرینی آنها را ندارد. خوب است که با آنها فوتبال باز را تمرین کنید و لذت ببرید. (با خنده)

* شاید خیلی‌ها درباره صحنه‌ای از نیمه‌دوم که بازیکن ایران (وحید امیری) توپ را از میان پای پیکه رد کرد، صحبت کنند.
بخش خنده‌داری بود، اما نه چیزی بیشتر. شاید در اسپانیا کمی به این مسئله بپردازد و فراموش شود. این اتفاق در فوتبال است و شاید یک ایرانی به شما بگوید چگونه به پیکه لایی زدند، اما از سویی اسپانیا همچنان به خاطر دارد که چگونه قهرمان جام جهانی و جام ملت‌های اروپا شدند. تفاوت‌ها را این‌گونه احساس خواهید کرد.

* آیا در صورت رویارویی روسیه با اسپانیا در مرحله پلی‌آف جام جهانی 2018 باید اتوبوس مقابل دروازه قرار داد؟
حتی نمی‌دانم که چه کسی جرات فوتبال باز با اسپانیا را دارد.

* آیا روسیه هم می‌تواند همانند ایران برابر اسپانیا دفاع کند؟
نه، فکر نمی‌کنم که به طور کلی همه چیز را ببندیم. به نظرم کادر فنی روسیه تاکتیک دیگری را انتخاب می‌کند. محتاط و عمل‌گرا اما نه با این سیستم که 10 نفره جلوی توپ قرار بگیرند. باید اعتراف کنم روسیه در مقایسه با ایران تیم حرفه‌ای‌تری است. البته برای ما رویارویی با پرتغال بهتر است.

ارسال نظر