|
|
کدخبر: ۱۸۲۰۲۱

نمایش استقلال مقابل السد بدترین نمایش این تیم از زمان آمدن شفر بود. پر اشتباه، بی ‌روحیه و در یک کلمه سرگردان. حتی هدیه دروازه‌بان کم‌تجربه میهمان هم نتوانست استقلال را نجات دهد و به تغییر سرنوشت بازی کمک کند.

به گزارش امیدنیوز ، استقلال در نیمه اول هم که با برد به رختکن رفت، شایسته برتری نبود. فرصت‌های زیادی که السد در این نیمه به دست آورد و هدر داد، زنگ خطری بود که از یک فاجعه خبر می‌داد.

چینش اولیه استقلال به نظر می‌رسید که بهترین ترکیب این تیم باشد. بازگشت چشمی به قلب دفاع، انتقال وریا به دفاع راست و حضور طارق در ترکیب اصلی تغییرات اساسی استقلال نسبت به لیگ برتر بود، ولی مصدومیت پیش از بازی علی کریمی تعادل تیم را بر هم زد.

نیومایر، جانشین کریمی در خط میانی سردرگم بود، درست مثل فرشید باقری که یکی از ضعیف‌ترین بازی‌های ماه‌های اخیرش را به نمایش گذاشت. استقلال خیلی زود میانه میدان را داد و السد با پرس خط میانی اجازه بازیسازی را گرفت. استقلال که در فاز حمله حرفی برای گفتن نداشت، در دفاع هم بی‌نظم بود و مدافعان و هافبک‌ها فاصله بسیار زیادی داشتند.

در پایان نیمه اول که استقلال با خوش‌شانسی گلی نخورد، انتظار می‌رفت شفر ضعف‌های تیمش را برطرف کند. راهکار او برای ترمیم خط میانی انتقال چشمی به جای نیومایر بود و دانشگر به قلب دفاع رفت. این جابه‌جایی وضعیت میانه زمین استقلال را بهتر کرد، ولی دفاع کاملا به هم ریخت تا دروازه این تیم در 14 دقیقه سه بار باز شود.

روی این گل‌ها اشتباهات فردی وریا، دانشگر و رحمتی کاملا موثر بود، ولی باز هم ضعف پوشش و فاصله زیاد بازیکنان کاملا دیده می‌شد و بازیکنان السد در این دقایق به راحتی به شش قدم استقلال می‌رسیدند. بعد از این گل‌ها استقلال جلو کشید، ولی حتی نتوانست یک فرصت خطرناک بسازد و با این شکست سنگین تقریبا از لیگ قهرمانان حذف شده است.

شفر و شاگردانش در تهران 90 دقیقه فاجعه‌بار داشتند، ولی ریشه‌های این شکست را باید در نقل و انتقالات جست‌وجو کرد. استقلال در پنجره تابستانی از یک مدعی قهرمانی در ایران و آسیا به تیمی معمولی تبدیل شد. مجید حسینی، امید ابراهیمی، جباروف و تیام از ستون فقرات تیم کنده شدند و در نتیجه انفعال و سوءمدیریت باشگاه، جانشینانی آمدند که چند کلاس پایین‌ترند.

بازی دیروز محک خوبی بود تا مشخص شود دانشگر، نیومایر و حتی تبریزی و گرو در حدی نیستند که بتوانند استقلال را در رسیدن به اهدافش کمک کنند. برای هوادارانی که به ورزشگاه آزادی رفته بودند، پذیرش این واقعیت حتی از باخت به السد هم تلخ‌تر است.

ارسال نظر