|
|
کدخبر: ۱۸۲۱۹۸

بانوان والییالیست ایران موفق شدند در دومین دیدار خود با نتیجه سه بر دو فیلیپین را شکست دهند.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، در دومین روز از ششمین دوره جام کنفدراسیون بانوان آسیا تیم ملی ایران مقابل فیلیپین قرار گرفت و با نتیجه سه بر دو حریف خود را شکست داد.


مهرگان بازی امروز را با ترکیب کدخدا، صابری، برهانی، صفری، علیخانی، باقرپور، نگار کیانی (لیبرو) آغاز کرد.


ست اول هر دو تیم ابتدای بازی پایاپای پیش رفتند اما نخستین وقت فنی با نتیجه ٨-٦ به سود ایران گرفته شد. اختلاف امتیاز باعث شد تا مربی فیلیپین با گرفتن وقت استراحت نکات لازم را گوشزد کند؛ اما بازهم بانوان کشورمان با حفظ اختلاف بازی را پیش بردند. بازیکنان فیلیپین در ادامه با کم کردن اختلاف با نتیجه ٢٩ بر ٢٧ پیروز شدند.


ست دوم بازیکنان ایران شروع خوبی داشتند. با وجود توپ گیری های خوب حریف، بازیکنان کشورمان با حمله و دفاع خوب با اختلاف پیش افتادند و توانستند این ست را با نتیجه ٢٥ بر ١٦ به برتری برسند.


در ست سوم با اشتباهاتی که بازیکنان ایران داشتند، حریف از موقعیت استفاده کرد و در ابتدای بازی با اختلاف پیش افتاد. وقت های استراحت مهرگان هم جواب نداد و اشتباهات بازیکنان باعث شد تا ایران نتیجه را ٢٥ بر ١٦ واگذار کند.


ست چهارم بازیکنان ایران با شروع خوبی که داشتند از حریف با اختلاف زیادی پیش افتادند. در این بازی مهسا کدخدا با سرویس های خوبی که زد امتیازهای زیادی را برای ایران کسب کرد. ندا چملانیان نیز نقش موثری در کسب امتیازها داشت. بانوان کشورمان این ست را با امتیاز ٢٥ بر ١٢ پیروز شدند تا همه چیز برابر پیگیری شود.


در ست پنجم هم ایران با ارائه بازی بهتر موفق شد با اختلاف پیش بیفتد اما فیلیپین هم توانست اختلاف را جبران کرده و بازی را پایاپای پیش ببرد. در نهایت این بازی ١٥ بر ١٣ به سود ایران تمام شد.


ایران در بازی نخست خود هم قزاقستان را مغلوب کرده بود و حالا به دومین پیروزی متوالی خود در کاپ آسیا دست پیدا کرد. چنین نتایجی تاکنون در سابقه تیم ملی والیبال زنان ایران وجود نداشته که 2 پیروزی متوالی ثبت کند.

ارسال نظر