|
|
کدخبر: ۱۸۲۶۲۴

برانکو در شرایطی که تیمش برای اولین بار گام به فینال آسیا گذاشته بود با نتیجه دو بر صفر شکست خورد تا اکنون امیدوار به بازی برگشت و جبران در آزادی باشد.

به گزارش امید نیوز و به نقل از  "ورزش سه"، شاگردان برانکو ایوانکوویچ علیرغم 45 دقیقه امیدوارکننده در نیمه اول، در ادامه مسابقه تحت تاثیر نمایش حریف قرار گرفتند و با دو گل شکست خوردند. سرمربی کروات سرخپوشان که در این بازی تنها یک تعویض در ترکیب تیمش صورت داد و در دقایق پایانی عالیشاه را جانشین نوراللهی کرد، نتوانست به نتیجه دلخواه دست یابد و اکنون تمام انگیزه‌اش جبران این نتیجه در استادیوم آزادی است.


در ادامه طبق نمرات سوفااسکور به بررسی عملکرد بازیکنان پرسپولیس در این جدال خواهیم پرداخت.


علیرضا بیرانوند


دروازه‌بان سرخپوشان تهرانی در این دیدار می‌توانست هفتمین کلین شیت خود را به ثبت برساند اما این اتفاق رخ نداد. علیرضا روی دو گل بازیکنان برزیلی کاشیما چندان مقصر نبود اما شاید اگر همان بیراوند بازی با السد بود می توانست روی هر دو توپ سریع‌تر و بهتر کار کند چرا که گرفتن آنها نسبت به موقعیتی که از ژاوی گرفته بود اصلا سخت تر نبود.

نفر به نفر با شنبه تلخ پرسپولیسی‌ها در ژاپن

شجاع خلیل زاده


یکی از خوب های پرسپولیس و شاید بهترین بازیکن سرخپوشان که در این بازی فوق‌العاده کار کرد و اجازه نداد تیم کاشیما در نیمه نخست به گل برسد. اوج کار او تکل روی شوت سوزوکی بود که مانع از دستیابی حریف به گل شد. با این حال در نیمه دوم و بعد از دو گل کاشیما نمایش عصبی او کاملا مشخص بود و یک کارت زرد نیز از داور دریافت کرد.

نفر به نفر با شنبه تلخ پرسپولیسی‌ها در ژاپن


سید جلال حسینی


کاپیتان پرسپولیس همانقدر که در نیمه نخست به خوبی توانست تیمش را رهبری کند در 45 دقیقه دوم موفق به انجام این کار نشد. سید جلال حسینی روی گل اول هم می خواست جلوی شوت سیلوا را بگیرد اما موفق به انجام این کار نشد و توپ از او عبور کرد. با این حال بازیکن باتجربه خط دفاعی پرسپولیس با انتقال به موقع توپ از خط دفاعی به حمله وران تیمش در صدد ایجاد موقعیت بود و فشار حملات حریف را در بیشتر دقایق کنترل کرد.

نفر به نفر با شنبه تلخ پرسپولیسی‌ها در ژاپن


محمد انصاری


در 45 دقیقه دوم و در هنگام گل دوم توپ از کانالی وارد دروازه پرسپولیس شد که انصاری باید پوشش می داد. محمد از لحاظ نمره ضعیف ترین مهره بازی بود و نتوانست انتظارات را برآورده کند. با این حال چند توپگیری مناسب و هماهنگی با سیدجلال حسینی این امیدواری را در بازی برگشت نیز شکل خواهد داد تا از پس ضدحملات حریف بربیایند.

نفر به نفر با شنبه تلخ پرسپولیسی‌ها در ژاپن


شایان مصلح


هرچقدر در نیمه اول اجازه نفوذ به بازیکنان حریف را نداد در نیمه دوم نفرات تیم حریف خیلی توانستند جولان دهند و گل اول هم از سمت او توپ چرخید و در نهایت به گل تبدیل شد. هرچند می‌توانست در فاز تهاجمی عملکرد بهتری از خود به جا بگذارد و همکاری بیشتری با بشار رسن و سیامک نعمتی داشته باشد اما در صحنه گل حریف کاملا مبتدیانه عمل کرد و نتوانست تاثیر مناسبی روی مهاجم کاشیما از خود به جا بگذارد.

نفر به نفر با شنبه تلخ پرسپولیسی‌ها در ژاپن


کمال کامیابی نیا


برعکس نیمه نخست که به همراه نوراللهی کمربند میانی محکمی را ساخته بودند در نیمه دوم اسیر لیاندرو سیلوا شده بودند و این بازیکن به همراه دیگر بازیکنان خط میانی هر کاری که خواستند را انجام دادند. کامیابی نیا که با شوتی دیدنی در بازی با سایپا توانسته بود گل زیبایی به نام خود ثبت کند، در این بازی نیز چند بار موقعیت ضربه به دست آورد که در بهترین فرصت ضربه‌اش در اختیار دروازه بان حریف قرار گرفت.

نفر به نفر با شنبه تلخ پرسپولیسی‌ها در ژاپن

احمد نوراللهی


یکی از خوب های پرسپولیس در نیمه اول بود که حتی یکی دو بار هم اقدام به شوتزنی کرد و یکی از موقعیت‌های گل پرسپولیس را نیز شکل داد که با واکنش دروازه بان راهی کرنر شد. احمد ضریب اشتباهات پایینی داشت و شاید انتظار می رفت بتواند تا پایان در زمین باقی بماند اما این اتفاق رخ نداد و جای خود را به عالیشاه داد. تغییری که به شدت کار پرسپولیس را در ادامه مسابقه سخت تر کرد. با این حال به نظر می‌رسد مصدومیت این بازیکن در تعویضش موثر بود و باید دید در بازی برگشت چه عملکردی به جا خواهد گذاشت.

سیامک نعمتی


شاید همه چیز تحت تاثیر اخراج بچه گانه او باشد. سیامک با دو کارت زرد عجیب باعث شد تا بازی برگشت را از دست بدهد و کار برانکو را سخت کند. سیامک در کارهای دفاعی هم مانند همیشه با شور و نشاط نبود و علی الخصوص در نیمه دوم نمی شد او را در زمین پیدا کرد. نعمتی که پیش از این وعده شادی گلش برابر کاشیما را داده بود اکنون با اخراج عجیب و سهل انگارانه خود شرایط را برای سرخپوشان در آزادی سخت کرده است.

بشار رسن


در کنار شجاع خلیل زاده بهترین بازیکن پرسپولیس در نیمه نخست بود اما در 45 دقیقه دوم با عقب کشیدن شاگردان برانکو، او هم در بازی محو شد و نتوانست آن فوتبال همیشگی اش را به نمایش بگذارد و طبیعتا نمره ای بهتر از 6.4 هم نصیب او نشد. با این حال حرکات پا به توپ او باعث می‌شد تا پرسپولیس در فاز تهاجمی عملکرد مناسبی داشته باشد و اگر در استادیوم آزادی هم چنین عملکردی از خود به جا بگذارد، شاید جبران نتیجه چندان دور از ذهن نباشد.

نفر به نفر با شنبه تلخ پرسپولیسی‌ها در ژاپن

علی علیپور


یکی از بدترین بازیهای علیپور در ژاپن رقم خورد. شاید اگر آن توپ توسط او در دقیقه 3 وارد دروازه حریف می شد الان سرنوشت بازی چیز دیگری بود و هر نتیجه ای به غیر از این رقم می خورد. علیپور تمام توپهایی که صاحبش شد را با بی دقتی هر چه تمام تر لو داد و بهره ای برای تیمش نداشت. این در حالی است که با توجه به قدرت ضربه زدن و 5 گلی که پیش از این به نام خود کرده بود، انتظار بیشتری از او می‌رفت. اکنون باید برای گل ششم او در آسیای این فصل در آزادی به انتظار نشست و مطمئنا شرایط متفاوتی در انتظار این مهاجم خواهد بود.

نفر به نفر با شنبه تلخ پرسپولیسی‌ها در ژاپن

گادوین منشا


از علیپور به مراتب بهتر بود و حتی در دقایقی از بازی نمایش قابل توجهی داشت اما نتوانست تلاش خود را به نتیجه برساند. منشا صاحب موقعیت زیادی هم نشد و در نیمه دوم اکثرا در زمین خودی حضور داشت و طبیعتا در چنین وضعیتی او کارایی همیشگی خود را نداشت. با این حال قدرت فنی و حفظ توپ او باعث می‌شد تا مدافعان ژاپنی به دردسر بیفتند و جرات اضافه شدن به خط هجومی تیم خود و سخت کردن شرایط برای پرسپولیس را نداشته باشند. منشا که پیش از این در دیدار برابر الدحیل یک نمایش ماورایی از خود به جا گذاشته بود، شاید بار دیگر بتواند پرسپولیس را به بازی برگرداند و امید برای جبران دو گل را نزد آنها افزایش دهد.

نفر به نفر با شنبه تلخ پرسپولیسی‌ها در ژاپن

ارسال نظر