|
|
کدخبر: ۵۲۹۰۲

تیم‌ ملی ایران با پیروزی پرگل مقابل لبنان به جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ استرالیا صعود کرد.

به گزارشامیدبه نقل از فارس، تیم‌های ملی فوتبال ایران و لبنان از هفته پنجم رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های ۲۰۱۵ آسیا از ساعت ۱۹ امشب در ورزشگاه بدون تماشاگر کمیل شمعون به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه ۴ بر یک به سود تیم ملی ایران به پایان رسید تا به این ترتیب تیم ملی کشورمان در فاصله یک هفته مانده به پایان رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ استرالیا صعود خود به این رقابت‌ها را قطعی کند.

این دیدار به خاطر ناآرامی‌های امروز بیروت و انفجار بمب در مقابل سفارت ایران درلبنانو با تصمیم ناظر کنفدراسیون فوتبال آسیا بدون تماشاگر برگزار شد که البته شوک حاصل از این موضوع نیز در نیمه اول بر کیفیت بازی تأثیرگذار بود تا جایی که در دقایق اولیه این دیدار بیشتر دو تیم به محک زدن یکدیگر پرداخته و خیلی از موقعیت‌های گلزنی روی دروازه‌ها خبری نبود.

در ادامه نیمه اول و با نزدیک شدن به اواسط نیمه اول، اولین فرصت خوب گلزنی توسط جهانبخش، مهاجم تیم ملی کشورمان روی دروازه لبنان ایجاد شد که شوت جهانبخش از پشت ۱۸ قدم با فاصله کمی راهی اوت شد. یک دقیقه بعد عنتر، مهاجم لبنان نیز با ضربه‌ای سری خطرناک دروازه ایران را تهدید کرد که این فرصت هم راهی به جایی نبرد و از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۴ نیز تیم ملی این فرصت را داشت تا روی شوت خوب جواد نکونام دروازه لبنان را باز کند که با هوشیاری گلر لبنان این توپ راهی کرنر شد.

سرانجام در دقیقه ۳۹ تیم ملی مزد بازی برتر خود را در نیمه اول با گل امیرحسین صادقی گرفت. صادقی روی ضربه کرنر ارسالی شجاعی با ضربه سری زیبا دروازه لبنان را باز کرد تا به این ترتیب تیم ملی از لبنان پیش بیافتاد.

در نیمه دوم لبنانی‌ها کار را بهتر آغاز کرده و روی دو ضربه ایستگاهی نیز فرصت زدن گل تساوی را هم داشتند که این اتفاق نیافتاد، با این حال در دقیقه ۵۱ و روی یک فرصت ایده‌آل، اشکان دژاگه روی پاس بی‌نقص قوچان‌نژاد با یک ضربه روی پا گل دوم تیم ملی را هم به ثمر رساند.

تیم ملی که با توپ پر کار را در نیمه دوم ادامه می‌داد در ادامه این نیمه و در دقیقه ۵۵ با ضربه پنالتی کاپیتان نکونام به گل سوم رسید. در این صحنه مسعود شجاعی پنالتی گرفت و نکونام توپ را برای سومین‌بار تبدیل به گل کرد.

در ادامه آْتش‌بازی شاگردان کی‌روش در این دیدار در دقیقه ۶۴ پای قوچان‌نژاد در این دیدار هم به گل باز شد. در این صحنه گوچی روی پاس ارسالی شجاعی توپ را برای چهارمین بار وارد دروازه لبنان کرد تا به این ترتیب این بازیکن در دهمین بازی ملی خود، هشتمین گل ملی خود را به ثبت برساند.

در دقیقه ۷۹ علی حیدر روی فرار از سمت راست منطقه دفاعی ایران از زاویه‌ای بسته دروازه دانیال داوری را باز کرد تا حساب کار ۴ بر یک شود.

به این ترتیب تیم ملی ایران با کسب ۳ امتیاز این دیدار با ۱۳ امتیاز به عنوان تیم صدرنشین گروه دوم راهی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا شد، ضمن اینکه در این گروه کویت نیز با نتیجه ۳ بر یک تایلند را شکست داد و با ۹ امتیاز جواز حضور در جام ملت‌های آسیا را کسب کرد.

از گروه دوم ایران و کویت صعود کردند و لبنان و تایلند از دور رقابت‌ها کنار رفتند تا دیدارهای هفته پایانی این گروه جنبه تشریفاتی داشته باشد.

تان های، داور چینی قضاوت این دیدار را برعهده دارد. این داور به بلال شیخ النجارین از لبنان و رضا حقیقی از ایران کارت زرد نشان داد.

*ترکیب تیم ملی ایران:

دانیال داوری، سید جلال حسینی(۶۳ - مازیار زارع)، حسین ماهینی، امیرحسین صادقی، مهرداد بیت‌آشور، رضا حقیقی(۶۶ - محمد نوری)، جواد نکونام، اشکان دژاگه(۷۲ - قاسم حدادی‌فر)، علیرضا جهانبخش، مسعود شجاعی و رضا قوچان‌‌نژاد

ارسال نظر