|
|
کدخبر: ۷۴۳۱۴

کفشگری؛

هافبک تیم فوتبال پرسپولیس گفت: «مگر مظلومی مربی استقلال بود که عدد ۴ را نشان داد؟»

به گزارشامیدبه نقل از جام نیوز، مهرداد کفشگری یکی از گل‌های زیبا و فنی پرسپولیسی‌ها را مقابل مس به ثمر رساند. بازیکن مورد اعتماد علی دایی که طی چند وقت اخیر فشار فراوانی را بابت یکسری انتقادات متحمل شده بود حالا در ترکیب فیکس پرسپولیس به خوبی جا افتاده است حتی او امیدوار است در بازی‌های آینده نظیر این گل را بزند تا جواب خوبی به منتقدین بدهد. مصاحبه او را بخوانید:

* تبریک می‌گوییم گل زیبایی زدی؟

- خیلی ممنون. قبل از بازی به دلم افتاده بود در این بازی گل می‌زنم.

* چطور؟

- والا من شش ماه پیش یکی از بهترین دوستانم که رفیق دوران کودکی‌ام بود را از دست دادم. بنده خدا تازه داماد و جوان بود اما متأسفانه قسمت نبود زندگی جدیدش را آغاز کند. یک هفته قبل از بازی با مس او یک هفته پشت سر هم به خوابم می‌آمد و به من الهام شده بود که می‌توانم گلزنی کنم. خدا را شکر توپ روی پایم به خوبی جفت و جور شد و گل زدم.

* زیر پیراهنت چه نوشته بودی؟

- نام همان دوستم کامران ولی‌پوررا روی پیراهنم نوشته بودم. به قدری اطمینان داشتم که می‌توانم گل بزنم حتی پیراهنی به اسم او را زیر پیراهن تیمم پوشیدم تا در صورت گلزنی آن را ببوسم.

* جالب است که اینقدر خوب به تو الهام شده بود؟

- بله، برای خودم هم جالب بود. خدا کمکم کرد تا بتوانم این گل را به ثمر برسانم.

* با این گل حسابی از زیر فشار خارج شدی؟

- صددرصد. از ابتدای فصل تاکنون خیلی تحت فشار بودم اما توانستم با این گل جواب خوبی به انتقادات و یکسری از منتقدین بدهم. امیدوارم بیشتر از این توانایی‌هایم را نشان بدهم.

* شنیدیم علی دایی بیشتر از هر چیزی به خاطر گلزنی تو خوشحال شده؟

- به خاطر گل من؟! تعجب می‌کنم!

* چرا تعجب؟

- خب من فکر نمی‌کنم علی‌آقا صرفا به خاطر گلزنی یک بازیکن خاص خوشحال شود. برای دایی پرسپولیس مهم‌تر از هر چیزی است. او یک مربی است و بین شاگردانش تبعیضی قائل نمی‌شود. شاید برای اینکه گل دوم بود خوشحال شده. چرا که در اولین گل بازیکنان همیشه با استرس کار را دنبال می‌کنند. خیلی خوشحالم که با این گلزنی‌ها علی‌آقا از استرس خارج شد. امیدوارم در بازی‌های بعدی هم بتوانیم چنین نمایشی داشته باشیم.

* فکر می‌کردید مس را با این همه گل ببرید؟

- خیر، شاید خوشبین‌ترین طرفدار ما هم فکر چنین پیروزی پرگلی را نمی‌کرد اما مصمم شدیم تا علاوه بر پیروزی از فرصت به دست آمده استفاده و گل‌های فراوانی بزنیم که چنین هم شد. با این پیروزی به صدر جدول رسیدیم. جنبه مثبت بازی هم این بود که توانستیم طلسم نبردن در بازی‌های خارج از خانه را بشکنیم و بالاخره پیروز شویم. آنقدر گفته و نوشته بودند پرسپولیس در بازی‌های خارج از خانه برنده نمی‌شود که تمام بازیکنان دچار استرس شده و فکر می‌کردیم نتوانیم از پس تیم‌های غیرتهرانی بربیاییم.

* در بازی‌های بعدی هم می‌توانیم شاهد چنین گل‌هایی از تو باشیم؟

- چرا که نه. من در کل چنین شوت‌هایی زیاد می‌زنم. از ابتدای فصل تا جمعه گذشته قسمت نبود گل بزنم اما بالاخره مقابل مس روزی من از سوی خدا رسید و قسمت شد یک گل بزنم. در بازی‌های آینده اگر لیاقت داشته باشم باز هم می‌توانم گل بزنم. البته برای من موفقیت و پیروزی پرسپولیس بیش از هر چیزی اهمیت دارد اما اگر توپی رسید و موقعیت داشتم دوست دارم باز هم گل بزنم تا خوشحالی هواداران را ببینم.

* این بازی حواشی فراوانی داشت؟

- مثلا؟!

* یک موردش حاشیه‌های مظلومی که قبل از بازی به پرسپولیسی‌ها عدد ۴ را نشان داد و در صحنه پنالتی هم می‌خواست تیمش را بیرون بکشد؟

- در صحنه‌ای که او عدد ۴ را به طرفداران نشان داد من اصلا نزدیک مظلومی نبودم که این حرکت را ببینم اما شنیدم که او هواداران پرسپولیس را تحریک کرده. آقای مظلومی به عنوان سرمربی تیم میزبان نباید این کار را می‌کرد. حرکتش درست نبود. هواداران ما را تحریک کرد. با احترام فراوانی که برای پرویزخان قائلم و او را یکی از مربیان خوب لیگ می‌دانم. توقع نداشتیم چنین کاری بکند. مظلومی مربی استقلال نیست که بخواهد این حرکت‌ها را انجام بدهد او در حال حاضر سرمربی مس کرمان است. در خصوص اینکه او تیمش را می‌خواست از میدان خارج کند نظری ندارم. در هر صورت خدا را شکر توانستیم بازی را ببریم.

* چرا اینقدر عدد شش برای هواداران پرمعناست؟

- درست می‌گویید به دلیل خاطره خوشی که هواداران از عدد شش دارند اکثر با دستانشان این عدد را نشان می‌دهند علاقه هواداران به عدد ۶ حتی به بازیکنان پرسپولیس هم سرایت کرده. ما تنها تیمی هستیم که بعد از زدن گل پنجم اشباع نمی‌شویم و برای گل ششم استرس داریم و بی‌تابی می‌کنیم. جالب اینکه بعد از زدن گل ششم اشباع می‌شویم. مقابل مس کرمان هم به خاطر هواداران خوبمان می‌خواستیم هر طور شده ۶ بر صفر بازی را ببریم که چنین شد.

* فکر نمی‌کنید هواداران اینقدر برای زدن ۶ گل بی‌قراری می‌کنند برای هفتمین یا هشتمین‌گل بی‌تاب باشند؟

- من هم چنین عقیده‌ای دارم. واقعیت این است که فکر می‌کنم هیچ بازیکنی هم نباشد که علاقه داشته باشد گل هفتم را بزند.

* سایپا را می‌برید؟

- سایپا یکی از بهترین تیم‌های لیگ برتر است. ما در دو هفته آینده دو دیدار سخت را با این تیم و ملوان پیش رو داریم. در هر دو تیم بازیکنان بزرگی حضور دارند. اما چون هدف‌مان قهرمانی است باید از پس سایپا و ملوان بربیاییم تا با اقتدار قهرمان لیگ شویم.

ارسال نظر