|
|
کدخبر: ۸۳۴۴۴

امیر با یک دستش سمت راست صورت حریف را نشانه می‌رود در حالی که می‌خواهد با دست دیگرش صورت حریف را هدف قرار دهد. ترفندی که فصل قبل خوب جواب داد.

به گزارشامیدایران ورزشی نوشت: استقلال بعد از پیروزی سخت و دشوار مقابل کاسپین به بازی با ملوان رسیده است. دیداری که می‌تواند پلی باشد برای صعود آبی‌ها به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فصل ۹۳-۹۲.

فصل قبل استقلال در جام حذفی نتایج مطلوبی را رقم زد اما پای فینال به سپاهان باخت تا هم فرصت رویارویی با سرخ‌های پایتخت را در فینال از کف دهد و هم اینکه خودش را از کسب ۲ جام محروم سازد.

اما بیش از آنکه کفران نعمت این موقعیت دستمایه‌ای برای نکوهش امیرقلعه‌نوییباشد بی‌میلی‌اش به کسب جام حذفی را دوباره عیان کرد. آری، امیرقلعه‌نویی چندان علاقه‌ای به کسب جام حذفی ندارد و حتی فصل پیش که پای فینال حذف شد این استدلال وجود داشت که او جام حذفی را چندان جدی نمی‌گیرد.

در واقع آنچه از مخیله امیر بیرون می‌زند، ذهن بازیکنان را متاثر می‌کند که این سبقه، نگاه‌ها را متوجه اهداف او در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا کرده است و سوالاتی از این دست؛ آیا امیر شرکت در جام حذفی فصل جاری را هم راهی برای منحرف کردن ذهن مدعیان می‌داند؟

مثلا او مانند فصل قبل طوری جلو می‌رود که همگان فکر کنند برای تصاحب جام حذفی انگیزه بیشتری در قیاس با جام لیگ دارد و به یکباره سر از صدر جدول و قهرمانی درمی‌آورد؟ رفتار و رویه امیرقلعه‌نویی در جام حذفی یک حقه بازی فوتبالی است. یا شاید بتوان آن را به اتفاقاتی که در رینگ بوکس می‌افتد تشبیه کرد.

امیر با یک دستش سمت راست صورت حریف را نشانه می‌رود در حالی که می‌خواهد با دست دیگرش صورت حریف را هدف قرار دهد. ترفندی که فصل قبل خوب جواب داد.

قلعه‌نویی در جام حذفی بازی را بهسپاهانداد اما همین رقابت شانه به شانه و نزدیک را در لیگ از سپاهان برد و جامی را صاحب شد که ارزشی والاتر از جام حذفی داشت. حال اگر رویکرد امیرقلعه‌نویی نسبت به جام حذفی همین باشد که فصل قبل دیدیم باید ادعا کنیم او خواب‌های زیادی برای فوتبال ایران در فصل جدید دیده است.

شاید امیر این بار نیز جام حذفی را تا نقطه‌ای بالا بیاید که رقبایش تصور کنند از تلاش در لیگ برای چنگ زدن به جام قهرمانی مایوس شده است در حالی که هدف اول او جام لیگ است. آیا قلعه‌نویی با این حقه بازی می‌تواند مدعیان این فصل را هم گول بزند؟ این بار نوبت کدام تیم است؟ پرسپولیس، تراکتورسازی یا فولاد خوزستان؟!

ارسال نظر