|
|
کدخبر: ۸۵۳۵۷

بازیکن خط میانی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید در این فصل اتفاقات تلخ زیادی را تجربه کرده و می‌تواند از آن‌ها یک داستان بنویسد.

به گزارشامیدبه نقل از ایسنا، قاسم دهنوی درباره مشکلاتی که این فصل برایش به وجود آمد، پرونده بدهکاری‌اش به سپاهان و ارزیابی‌اش از آینده خود در این تیم صحبت کرد.

* امسال از ابتدای فصل مشکلات زیادی برایت به وجود آمد و به نظر می‌رسد که ماه‌های سختی را پشت سر گذاشته‌ای.

- حرف شما را قبول دارم. نمی‌دانم به چه علت اما امسال همه چیز دست به دست هم داد تا من سال سختی داشته باشم. فکر نمی‌کردم که این طور شود اما چاره‌ای نیست و باید با آن کنار بیایم. در مقطعی واقعا از نظر فکری به هم ریخته بودم و حاشیه‌هایی برایم به وجود آمد که خیلی من را ناراحت کرد. الان فقط فکر و ذکرم بازی کردن برای پرسپولیس است تا بتوانم در ۱۰ بازی آینده با صلابت کار کنم و انتظاری که خودم از حضور در پرسپولیس داشتم را در این هفته‌های پایانی برآورده کنم.

* بر خلاف هفته‌های نخست لیگ در نیم فصل دوم خیلی بازی نکردی و بیشتر نیمکت‌نشین بودی.

- به هر حال نظرسرمربیتیم مهم است. در هفته‌های گذشتهپرسپولیسنتیجه گرفته و هیچ سرمربی به ترکیب تیم برنده دست نمی‌زند. ان‌شاءالله هر بازیکنی که در ترکیب قرار می‌گیرد با تمام وجود بازی کند تا پرسپولیس امسال قهرمانی را به هواداران هدیه کند.

* ماجرای پرونده‌ات با سپاهان به کجا رسید؟

- من اصلا از اول فصل ماجرایی با سپاهان نداشتم. واقعا اتفاقات عجیبی برای من افتاد که من آن‌ها را به فال نیک می‌گیرم. نمی‌خواهم ناشکری کنم. شاید قسمت بود که برای من چنین مسائلی پیش بیاید اما امسال خیلی چیزها را فهمیدم. اینکه ما در ایران چشم پیشرفت کسی را نداریم. آن‌هایی که به دنبال ضربه زدن به دیگران هستند، با این کوته‌بینی خود اول از همه به خودشان ضربه می‌زنند. وقتی از سپاهان رفتم حرف‌هایی به من زده شد. مثلا می‌گفتند که همیشه آه ما پشت سرت است، در صورتی که اگر ما ادعای مسلمانی داریم، حداقل باید نیت‌مان پاک باشد. من امسال فقط یک بار قرارداد بستم. محرومیت و جریمه‌ای در کار نبود و متاسفانه دوستان خودمان در رسانه‌ها و بین مردم مسئله را بزرگ کردند و گفتند که دهنوی می‌خواهد با این کارها خودش را مطرح کند. در شرایطی که خدا می‌داند اصلا این طور نبود. تنها خداست که از همه چیز خبر دارد و در این دنیا هم چیزی نمی‌گوید اما مردم از چیزی خبر ندارند و هرچه می‌خواهند می‌گویند. من امسال در پایتخت چیزهای جدیدی دیدم. البته در تهران، آدم‌های خوب هم هست و هر شهری خوب و بد زیاد دارد. من به دهاتی بودنم افتخار می‌کنم که آدم‌های ساده‌ای هستیم و بدون هیچ چشم‌داشتی کارمان را می‌کنیم. مثل بعضی‌ها نیستیم که چشم دیدن دیگران نداشته باشیم. فقط کار خودمان را می‌کنیم. از اتفاقاتی که امسال برای من افتاد می‌شود یک داستان نوشت اما من دیگر به آن فکر نمی‌کنم. حضورم را در پرسپولیس مدیون علی دایی هستم. هیچ وقت هم در هیچ تیمی به نیمکت‌نشینی اعتراض نکردم. تا الان هم هرچه بوده به خدا واگذار کرده‌ام. اگر مقصر باشم خدا خودش جوابم را می‌دهد اما آن‌هایی که پشت سرم صفحه گذاشتند و به من تهمت زدند را به خدا واگذار می‌کنم. شاید قسمت من این گونه بود.

* مثل اینکه دلت خیلی پر است.

- این فصل فشارهای زیادی را متحمل شدم. به هر حال ما فوتبالیست‌ها هم زندگی داریم. درست است که همه فکر می‌کنند پول آنچنانی می‌گیریم اما نمی‌دانند که ما برای به دست آوردن این پول چقدر سختی می‌کشیم و نمی‌دانند که چه خانواده‌هایی از این پول نان می‌خورند. متاسفانه ما چشم دیدن یکدیگر را نداریم. اولین باری است که در دوران بازیگری‌ام این موضوع را به عینه دیدم و خیلی هم ناراحت شدم. آدم می‌تواند لحن اس‌ام‌اس‌هایی که برایش فرستاده می‌شود را تشخیص دهد. خیلی از دوستان قدیمی من که چشم دیدن پیشرفتم را نداشتند، با لحن‌هایی خاص و با شماره‌هایی ناشناس می‌گفتند که این اتفاقات حقت است اما فکر می‌کنند که من چون از پشت کوه آمده‌ام نمی‌توانم تشخیص دهم که آن‌ها چه کسانی هستند. دیگر نمی‌خواهم مسئله را باز کنم. البته بخش زیادی از این اتفاقات هم به خاطر این بود که پرسپولیس امسال خوب نتیجه می‌گیرد و خیلی‌ها حسادت می‌کنند.

* پس از جلسه‌ای که با نبی داشتی، دیگر مشکلی برای بازی کردن نداری؟

- من بعد از بازی با ملوان حرف‌هایی زدم که در جلسه با نبی از او عذرخواهی کردم. در اردوهای تیم ملی با او که سرپرست تیم ملی هم هست زیاد برخورد داشتم. خودش اخلاق من را می‌داند که شخصیتی ندارم که بخواهم توهین کنم. خوشبختانه فهم و شعورشان بالاست و می‌دانند که بازیکن در چه شرایطی مصاحبه کرده است. دیگر واقعا خسته شده‌ام. چهار بازی پشت سر هم بدون هیچ دلیلی نتوانستم بازی کنم و همه‌اش می‌گفتند محرومیت، محرومیت. هر کسی جای من بود، از این بیشتر حرف می‌زد. هنوز خیلی حرف‌ها را نزده‌ام اما سعی می‌کنم دیگر به این مسائل فکر نکنم.

* سه، چهار بازی حساس با تیم‌های بالای جدولی دارید.

- لیگ امسال واقعا فشرده است و هیچ کدام از تیم‌های بالای جدول دوست ندارند که امتیاز از دست بدهند. از الان تا آخر فصل هر بازی برای ما حکم فینال را دارد. فعلا همه فکر و ذکرمان بازی با نفت تهران است. آن‌ها تیم خوب و منسجمی هستند و باید بازی به بازی پیش برویم. اگر بخواهیم حریفی را ساده بگیریم، مطمئنا به مشکل می‌خوریم. هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و از الان نباید به فکر قهرمان شدن بود.

ارسال نظر