|
|
کدخبر: ۹۵۴۳۰

سرمربی استقلال نشان داد که از جمله مربیانی نیست که صدر جدول را با بهانه به حریفان بدهد.

به گزارشامید،ایران ورزشی نوشت:استقلالحال و روز خوبی نداشت. با رفتن پژمان منتظری، با حاشیه‌هایی که این روزها جواد نکونام می‌سازد و در حساس‌ترین روزهای فصل مدام قهر و آشتی می‌کند، بهترین فرصت برای قلعه‌نویی جور شده بود تا دست‌هایش را به نشانه تسلیم شدن بالا بگیرد و برای قهرمان نشدن از همین بهانه‌ها بیاورد و حرفش هم پیش باشد. کاری که مظلومی در دو فصل پیش با جدایی مجیدی از آبی ها در نیم فصل انجام داد، اما قلعه‌نویی جور دیگری رفتار می‌کند.

در روزی که استقلال جواد نکونام را در اختیار نداشت و آندو تیموریان به دلیل آسیب‌دیدگی روی نیمکت نشسته بود، استقلال همان فوتبالی را به نمایش گذاشت که از تیم‌های قلعه‌نویی دیده‌ایم.

اثر انگشتقلعه‌ نوییدر بازی استقلال بیش از هر چیز جلب توجه می‌کرد. استقلال مثل همیشه با روحیه برنده شدن بازی می‌کرد و فارغ از بازیکنانی که ندارد، در پی صدرنشینی بود و سرانجام موفق شد.

این نتیجه را باید به حساب قلعه‌نویی نوشت؛ مردی که در ابتدای فصل مجتبی جباری را از دست داد، در میانه راه فرهاد مجیدی خداحافظی کرد و او را تنها گذاشت و در نیم‌فصل، داغ جدایی پژمان منتظری را کشید اما حالا با همه این مصائب و سختی‌ها کنار آمده و در روزی که جواد نکونام را در اختیار ندارد، بی‌آنکه مشکلی در بازی استقلال احساس شود، این تیم ۳ امتیاز را می‌گیرد.

در کنار تمام این اسامی، می‌توان به مشکلات مالی و مطالبات بازیکنان هم اشاره کرد که عرصه را برای کار سخت کرده اما اینها نمی‌تواند در بازی استقلال به عاملی برای نتیجه نگرفتن تبدیل شود.

اما در سوی دیگر، پرسپولیس در اهواز بازی را می‌بازد و ۳ امتیاز حساس را یک هفته مانده به دربی از دست می‌دهد. در پرسپولیس هم اثر انگشت علی دایی دیده می‌شود.

بازیکنان این تیم به‌جای آنکه برای موقعیت ساختن و گل زدن بجنگند، در سراسر بازی نگاه‌شان به سرمربی است که با هر سوت داور بالا و پایین می‌پرد و آنها هم از هر سو بر سر داور فریاد می‌کشند و از او انتظار دارند که به نفع‌شان سوت بزند.

در بازی پرسپولیس چیز ویژه‌ای دیده نمی‌شود. آنها متکی به موقعیت‌های بادآورده‌اند و نظم چندانی در بازی آنها نیست. نتیجه این می‌شود که پرسپولیس علی‌رغم صدرنشینی در نیم‌فصل، آهسته آهسته افول می‌کند و قافیه را به رقیب می‌بازد و حالا اختلاف به ۴ امتیاز رسیده است.

در آستانه دربی قرار داریم. این بازی می‌تواند سرنوشت هر دو تیم را تا حدودی روشن کند. پرسپولیس اگر در بازی رو در رو از استقلال امتیاز نگیرد، نمی‌تواند از سایر تیم‌های لیگ انتظار داشته باشد که شاگردان قلعه‌نویی را متوقف کنند.

بازی جمعه، شاید یکی از حساس‌ترین دربی‌های چند سال اخیر باشد؛ و اگر پرسپولیس این بازی را ببازد، با ۷ امتیاز اختلاف کار دشواری برای پس گرفتن صدر جدول از قلعه‌نویی با روحیه‌ای که گفته شد در پیش دارد.

ارسال نظر