|
|
کدخبر: ۱۸۴۷۵۷

مرغ سوخاری کُره ای یکی از انواع غذاهای خوشمزه و بین المللی است که اصالت آن متعلق به کشور کره می باشد. برای آموزش طبخ این غذای خوشمزه با ما همراه باشید.

مواد لازم برای ۲ نفر 

کتف و بال 

۵۰۰ گرم 

سیر 

۳ حبه 

زنجبیل تازه 

۱ تکه کوچک 

شیر 

۱ لیوان 

فلفل قرمز 

۱ قاشق چایخوری 

نشاسته ذرت 

یک سوم لیوان 

سویا سس 

۱ قاشق غذاخوری 

سرکه سیب 

۱ قاشق غذاخوری 

عسل 

۲ قاشق غذاخوری 

شکر 

۲ قاشق غذاخوری 

کنجد 

۱ قاشق غذاخوری 

 

PicsArt_01-16-12.03.01

 

طرز پخت: 

ابتدا شیر را در یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس تکه های گوشت مرغ را داخل شیر می ریزیم و با دست و زیر و رو می کنیم تا شیر به طور کامل به خورد گوشت مرغ برود. 

سپس با سلفون روی کاسه را می پوشانیم و به مدت یک ساعت در یخچال قرار می دهیم تا گوشت مرغ استراحت کند. پس از گذشت این زمان شیر موجود در کاسه را دور می ریزیم، سپس مقداری نمک و فلفل سیاه اضافه می کنیم. 

حالا سیر و زنجبیل را رنده می کنیم و به کاسه اضافه می کنیم، سپس با دست کمی مواد را مخلوط می کنیم و مجددا درب ظرف را با سلفون می پوشانیم و به مدت یک ساعت در یخچال استراحت می دهیم تا گوشت مرغ طعم دار شود. 

پس از گذشت این زمان گوشت مرغ را از یخچال خارج می کنیم، سپس خرده ها زنجبیل و سیر را از تکه های مرغ جدا می کنیم و دور می ریزیم، سپس نشاسته ذرت را اضافه می کنیم و به خوبی با هم ترکیب می کنیم. 

پس از اینکه تمام تکه های مرغ را با نشاسته پوشش داده و یک تابه گود روی حرارت قرار می دهیم و به اندازه ای روغن اضافه می کنیم که قطعات مرغ در روغن شناور باشند، سپس تکه های مرغ را داخل روغن داغ سرخ می کنیم. 

هر تکه گوشت مرغ باید حدود ۷ تا ۸ دقیقه سرخ شود تا کاملا برشته شود، سپس بال و کتف های سرخ شده را داخل توری فلزی یا دستمال حوله ای قرار می دهیم تا روغن اضافی شان گرفته شود، سپس به سراغ اماده کردن سس می رویم. 

برای تهیه سس یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم، سپس سویا سس را به همراه سرکه سیب، پودر فلفل قرمز، عسل، شکر قهوه ای یا سفید و مقداری پودر سیر و پودر زنجبیل به تابه اضافه می کنیم و ۴ دقیقه تفت می دهیم. 

در ادامه سس را از روی حرارت کنار می گذاریم. در ادامه مرغ های سرخ شده را داخل یک تابه مناسب می ریزیم و سس را اضافه می کنیم و روی حرارت متوسط به بالا کمی تفت می دهیم تا سس به طور کامل به خورد گوشت مرغ برود. 

پس از اینکه تکه های گوشت مرغ به خوبی با سس ترکیب شدند و سس به خوردشان رفت، تابه را از روی حرارت کنار می گذاریم، سپس تکه های گوشت مرغ را در ظرف مورد نظرمان می ریزیم و با کنجد تزیین می کنیم. 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار