|
|
کدخبر: ۱۸۴۹۸۴

فواید نوشیدن آب گرم ناشتا

آب پادشاه بدن ماست و برای عملکرد عادی و روان همه اندام ها ضروری است. همچنین بهترین نوشیدنی است که باعث فرو نشاندن عطش می شود و نوشیدن آن با شکم خالی می تواند تقریبا تمام مشکلات بدن را درمان کند.

 

از فواید خوردن آب گرم این است که آب گرم به طور خاص به بهبود هضم غذا، رفع احتقان و حتی ایجاد آرامش در مقایسه با نوشیدن آب سرد کمک می نماید. 

بیشتر مزایای آب گرم برای سلامتی بر اساس گزارش های تجربی است، زیرا تحقیقات علمی کمی در این زمینه انجام شده است. همانطور که گفته شد، بسیاری از مردم از مزایای این درمان به خصوص صبح ناشتا یا درست قبل از خواب صحبت می کنند. 

 

اینجا بخوانید:

23ماده غذایی که نباید قبل از خواب خورد 

 

 

نوشیدن آب کافی می تواند برای سلامت پوست، عضلات و مفاصل مفید باشد. آب به سلول های بدن کمک می کند تا مواد مغذی را جذب کرده و با عفونت مقابله کنند. نوشیدن چند لیوان آب گرم در روز ممکن است مزایای بیشتری داشته باشد. 

آب-خوردن

بررسی های صورت گرفته درجه حرارت مطلوب برای نوشیدن نوشیدنی های گرم را بین ۱۳۰ تا ۱۶۰ درجه فارنهایت (۵۴ و ۷۱ درجه سانتیگراد) توصیه می کنند. دمای بالاتر از این می تواند باعث سوختگی یا آسیب شود.

برای تقویت سلامتی بیشتر و مقداری ویتامین C، سعی کنید یک لیمو به آب گرم اضافه کنید تا آب لیمو درست شود. 

هزاران سال است که مردم نوشیدنی های گرم مصرف می کنند. ادبیات پزشکی عامیانه پر است از داستانهایی در مورد اینکه آب گرم چگونه می تواند باعث بهبود سلامتی شود. اما محققان تازه شروع به بررسی مزایای نوشیدن آب گرم کرده اند.

اما اینکه چرا باید آب گرم بخوریم؟ و یا آب گرم چه مزایایی برای سلامتی بدن دارد؟ در پاسخ به این سوال باید اشاره کنیم که خوردن آب گرم با مزایایی زیر همراه است: 

رفع گرفتگی بینی، یکی از فواید خوردن آب گرم 
 

آب-خوردن

یک فنجان آب گرم می تواند بخار زیادی را ایجاد کند. نگه داشتن یک فنجان آب داغ و استنشاق عمیق این بخار آرام ممکن است به شل شدن سینوس های مسدود شده کمک کرده و حتی سردرد سینوسی را تسکین دهد. 

 

 

اینجا بخوانید:

علت سرگیجه بعد از افطار چیست؟

 

 

نوشیدن آب گرم ممکن است به گرم شدن غشای مخاطی در سراسر سینوس ها و گلو کمک کرده و گلو درد ناشی از تجمع مخاط را تسکین دهد. 

بررسی ها نشان داده یک نوشیدنی گرم مانند چای، منجر به تسکین سریع و مداوم آبریزش بینی، سرفه، گلو درد و خستگی می شود. نوشیدنی گرم موثرتر از همان نوشیدنی در دمای اتاق است. 

کمک به هضم غذا یکی دیگر از فواید خوردن آب گرم 

آب-خوردن

نوشیدن آب در بهبود عملکرد سیستم گوارشی موثر است. عبور آب از طریق معده و روده باعث از بین بردن مواد زائد می شود. برخی بر این باورند که نوشیدن آب گرم به ویژه برای فعال سازی دستگاه گوارش بسیار موثر است. 

این تئوری می گوید آب گرم همچنین می تواند غذایی را که خورده اید در بدن حل و هضم کند. برای اثبات این مزیت تحقیقات بیشتری لازم است، هر چند مطالعه ۲۰۱۶ نشان داد که آب گرم ممکن است اثرات مطلوبی بر  اجابت مزاج و دفع گاز پس از جراحی داشته باشد.

 در این بین، اگر احساس می کنید نوشیدن آب گرم به هضم غذا کمک می کند، استفاده از این ماده به عنوان دارو هیچ ضرری ندارد. 

وقتی فرد به اندازه کافی آب نمی نوشد، روده کوچک بیشتر آب مصرفی را از طریق غذا و آشامیدنی جذب می کند. این باعث کم آبی بدن می شود و می تواند حرکت دفع را دشوارتر کند. کم آبی مزمن می تواند باعث یبوست مزمن شود.

این یبوست می تواند اجابت مزاج را دردناک کرده و مشکلات دیگری از جمله بواسیر و نفخ ایجاد کند. نوشیدن آب گرم به تجزیه سریع غذا کمک می کند. 

بهبود عملکرد سیستم اعصاب مرکزی 

آب-خوردن

کمبود آب، گرم یا سرد می تواند بر عملکرد سیستم اعصاب مرکری و در نهایت بر خلق و خو و عملکرد مغز تأثیر بگذارد. بررسی ها نشان داده است که نوشیدن آب می تواند فعالیت سیستم عصبی مرکزی و همچنین خلق و خوی را بهبود بخشد. 

کاهش درد 

آب-خوردن

آب گرم گردش خون را بهبود می بخشد و همچنین ممکن است جریان خون، به ویژه در عضلات آسیب دیده را بهبود بخشد. هیچ تحقیقی ارتباط مستقیم مصرف آب گرم و تسکین درد را نشان نداده است. 

 

 

اینجا بخوانید:

طرز تهیه 10 پیش غذای مخصوص سفره افطار 

 

 

با این حال، مردم به طور معمول از بسته های حرارتی و بطری های آب گرم برای کاهش درد استفاده می کنند. مصرف آب گرم ممکن است مقدار درد داخلی را تسکین دهد، اما توجه به این نکته مهم است که گرما از طرفی ممکن است التهاب را تشدید کند. 

رفع یبوست، یکی دیگر از فواید خوردن آب گرم 

آب-خوردن

کمبود آب بدن یکی از دلایل عمده یبوست است. در بسیاری از موارد، نوشیدن آب یک روش موثر برای رفع و جلوگیری از یبوست است. هیدراته ماندن به نرم شدن مدفوع کمک کرده و دفع آن را آسان می کند. نوشیدن منظم آب گرم ممکن است به منظم نگه داشتن دفع مدفوع کمک کند. 

هیدارته ماندن 

آب-خوردن

موسسه پزشکی توصیه می کند که زنان روزانه ۷۸ اونس (۲.۳ لیتر) آب و مردان روزانه ۱۱۲ اونس (۳.۳ لیتر) آب دریافت کنند. این ارقام شامل آب حاصل از غذا مانند میوه ها، سبزیجات می شود. در صورت بارداری یا شیردهی، فعالیت شدید یا کار در محیط گرم همچنین به آب بسیار بیشتری نیاز دارید. سعی کنید روز خود را با یک وعده آب گرم شروع کنید. بدن شما برای انجام اساساً هر عملکرد اساسی به آب نیاز دارد. 

آیا آب گرم در واقع یک درمان است ؟ 

آب-خوردن

افراد زیادی وجود دارند که هر روز صبح به نوشیدن آب گرم عادت دارند. اما آیا آن ها می دانند فواید آب گرم چیست ؟ در واقع نوشیدن آب گرم یکی از درمان های موثر در نظر گرفته می شود که توسط پزشک سنتی ژاپنی معرفی شده است . 

تقریبا همه به یک فنجان قهوه یا چای نیاز دارند و به محض این که صبح از رختخواب بیرون می آیند آن را مینوشند. در عوض، جایگزین کردن کافئین با یک لیوان آب گرم نه تنها شروع خوبی است بلکه به عملکرد اندام های بدن کمک می کند. 

خواص آب گرم برای گرفتگی قاعدگی: 

آب-خوردن

بسیاری از زنان کیسه آب گرم را در طول قاعدگی استفاده می کنند تا از شر درد ناشی از قاعدگی خلاص شوند. اما آیا می دانید که نوشیدن آب گرم نیز می تواند موثر باشد ؟ نوشیدن آب گرم به تسکین ماهیچه های شکم کمک می کند و با کاهش تدریجی آن به رهایی از درد قاعدگی کمک می کند. هم چنین یک روش درمانی موثر برای هر نوع گرفتگی عضلات است زیرا جریان مویرگ ها را کنترل می کند و ماهیچه ها را آسوده می کند. 

 

 

اینجا بخوانید:

روش هایی برای کاهش وزن در ماه مبارک رمضان 

 

 

کاهش لرز در سرما 

آب-خوردن

بررسی ها نشان می دهد اگرچه واکنش طبیعی بدن در شرایط سرما لرزیدن است، اما نوشیدن مایعات گرم می تواند به کاهش لرز کمک کند. محققان دریافتند که نوشیدن آب گرم به افراد کمک می کند تا بدن آنها در حفظ دمای بدن بهتر واکنش نشان دهد. این مطالعه برای افرادی که در شرایط سرما کار یا ورزش می کنند مفید است. 

بهبود گردش خون 

آب-خوردن

جریان خون سالم بر روی فشار خون گرفته تا خطر بیماری های قلبی عروقی تأثیر می گذارد. استحمام گرم به جریان گردش خون عروق و رگ ها کمک می کند تا خون بهتر جریان داشته باشد. نوشیدن آب گرم ممکن است تأثیر مشابهی داشته باشد. با این حال، تحقیقات کمی در مورد موثر بودن آن انجام شده است. 

آب گرم یک گشاد کننده عروق است، به این معنی که رگ های خونی را گسترش داده و گردش خون را بهبود می بخشد. این می تواند به شل شدن عضلات و کاهش درد کمک کند. 

اگرچه هیچ مطالعه ای ارتباط مستقیم آب گرم با بهبود پایدار در گردش خون را نشان نداده است، اما حتی بهبودهای مختصر در گردش خون نیز می تواند منجر به جریان خون بهتر در عضلات و اندام ها شود. نوشیدن آب گرم یا استحمام در شب ممکن است در احساس آرامش و بهبود خواب خوب موثر باشد. 

کاهش وزن 

آب-خوردن

نوشیدن آب احساس سیری را افزایش می دهد. آب همچنین در جذب مواد مغذی و دفع مواد زائد از بدن موثر است. بررسی ها نشان می دهد، خوردن آب گرم ممکن است به کاهش وزن کمک کنند. محققان دریافتند که نوشیدن ۵۰۰ میلی لیتر آب قبل از غذا باعث افزایش ۳۰ درصدی سوخت و ساز بدن می شود. 

 

اینجا بخوانید:

راه خلاصی از معده درد در ماه رمضان 

 

 

نوشیدن آب گرم به کم شدن چربی ها کمک می کند. عادت کنید هر روز صبح آب گرم بنوشید چون به کاهش وزن کمک می کند پس اگر روش های مختلف کاهش وزن را امتحان کرده اید آب گرم به لیست اضافه کنید.

بهترین زمان نوشیدن آب گرم صبح هنگام بیدار شدن از خواب است. نوشیدن آب گرم صبحها با شکم خالی فعالیت متابولیکی را در بدن افزایش می دهد که به سوزاندن کالری های زیاد در طول روز کمک می کند. وقتی با ترکیبات دیگر مثل لیمو، عسل، دارچین و غیره ترکیب می شوند، نتایج فوق العاده ای به همراه دارد به خصوص در مورد چربی شکم. 

بهبود سیستم گوارش: آب گرم می‌تواند کمک بزرگی برای سیستم گوارش شما باشد. آب سرد به جامد کردن چربی غذاها کمک می‌کند و فرایند هضم را کُند می‌کند اما آب گرم به شیوه‌ای کاملا برعکس عمل می‌کند و ضمن بهبود فرایند هضم، کمک بزرگی برای جذب بهینه مواد مغذی است. 

نوشیدن آب گرم از ابتلا به یبوست نیز پیشگیری می‌کند. 

 

تسکین درد: اگر دچار سردرد یا التهاب در بدن شده‌اید، نوشیدن آب گرم بسیار توصیه می‌شود. 

از آنجا که آب گرم جریان خون به بافت‌ها را افزایش می‌دهد، باعث تسکین انقباضات ماهیچه‌ای می‌شود. 

نوشیدن آب گرم برای از بین بردن دردهای ماهیچه‌ای بسیار مفید است. 

 
 

کاهش سطح استرس 

آب-خوردن

از آنجا که نوشیدن آب گرم به بهبود عملکرد سیستم عصبی مرکزی کمک می کند، در صورت نوشیدن ممکن است اضطراب کمتری داشته باشید. نوشیدن آب گرم منجر به کاهش استرس و بهبود احساس آرامش، رضایت و احساسات مثبت می شود. هیدراته ماندن ممکن است باعث بهبود خلق و خو و آرامش هم شود. 

 

اینجا بخوانید:

در روزهای آلودگی هوا چه بخوریم ؟

 

 

سم زدایی بدن 

آب-خوردن

وقتی آب به اندازه کافی داغ باشد تا بتواند دمای بدن فرد را افزایش دهد، ممکن است باعث تعریق شود. تعریق سموم را دفع به پاکسازی منافذ کمک کند. نوشیدن آب می تواند به رقیق شدن سموم بدن و دفع بهتر آنها از طریق کلیه ها کمک کنند. طبق بنیاد آرتروز، نوشیدن آب برای دفع بدن مهم است. همچنین می تواند در مبارزه با التهاب، تحرک مفاصل و جلوگیری از نقرس موثر باشد. 

 

افزایش کیفیت خواب: اگر با مشکلات خواب مواجهید و به‌راحتی به خواب نمی‌روید، نوشیدن آب گرم پیش از به تختخواب رفتن می‌تواند به بهبود خواب کمک کند. 

آب گرم دمای داخلی بدن را افزایش می‌دهد که این شرایط به آرامش و شل شدن بدن، آرامش اعصاب و احساس خواب آلودگی و آرامش کمک می‌کند. 

 

جلوگیری از پیری زودرس: نوشیدن آب گرم برای پوست نیز خوب است. 

این کار به حذف سموم و دیگر ناخالصی‌ها از بدن کمک می‌کند. سموم مختلفی در پیری زودرس و برخی مشکلات سلامت نقش دارند. 

همچنین، نوشیدن آب گرم به ترمیم سلول‌های پوست کمک می‌کند و از این رو، در جوان‌سازی و بهبود قابلیت ارتجاعی پوست نقش دارد. 

 

 

تسکین علائم آشالازی

آب-خوردن

 

آشالازی وضعیتی است که در طی آن مری برای انتقال غذا به داخل معده با اختلال روبرو می شود. افراد مبتلا به آشالازی در بلعیدن غذا مشکل دارند. ممکن است احساس کنند گویا غذاها به جای حرکت به معده در مری گیر کرده اند. به این حالت دیسفاژی گفته می شود. بررسی ها نشان می دهد نوشیدن آب گرم ممکن است به افراد مبتلا به آشالازی کمک کند تا هضم غذا راحت تر صورت بگیرد. 

 

چند نکته 

  • . همیشه آب ولرم بنوشید، چون آب خیلی گرم ممکن است به بافت‌های دهان و مری آسیب بزند. 

  • . بعد از جوشاندن آب، اجازه دهید خنک شود و سپس بنوشید. 

  • . همیشه هنگام غذا خوردن هم آب ولرم بنوشید، چون نوشیدن آب سرد باعث می‌شود بدنتان به انرژی بیشتری جهت افزایش دما نیاز پیدا کند که منجر به اختلال در فرایند گوارش می‌شود. 

  • . بعد از تمرین و ورزش آب گرم ننوشید چون دمای بدن در این زمان، بالاست. 

 

عوارض نوشیدن آب گرم چیست؟ 

آب-خوردن

نوشیدن آب گرم زیاد هم می تواند به بافت مری آسیب برساند، جوانه های چشایی را از بین ببرد و شما را بسوزاند. هنگام نوشیدن آب گرم بسیار مراقب باشید. اما به طور کلی، نوشیدن آب گرم هیچ اثر مضری ندارد و استفاده از آن به عنوان یک درمان بی خطر است. 

در حالی که تحقیقات مستقیم کمی در مورد فواید آب گرم در مقابل آب سرد انجام شده است، نوشیدن آب گرم بی خطر تلقی می شود و می تواند یک روش خوب برای اطمینان از هیدراته ماندن در طول روز باشد. 

عادت به نوشیدن آب گرم آسان است. سعی کنید روز خود را با یک فنجان آب جوشانده، شروع کنید. اگر عادت به نوشیدن چای و یا قهوه ندارید، آب گرم با لیمو را امتحان کنید. اگر طعم آب گرم مورد علاقه شما نیست، قبل از نوشیدن نوشیدنی یک مقدار آب مرکبات مانند لیمو را اضافه کنید. 

نوشیدنی های گرم مانند قهوه یا چای اغلب در دمای تقریباً جوش سرو می شوند. برای بدست آوردن فواید آب گرم لازم نیست آب به حدی داغ باشد که دچار سوختگی شود. افرادی که از آب گرم بیزارند باید نوشیدن آب را در دمای بدن یا کمی بالاتر از آن در نظر بگیرند. 

معجزه ی باورنکردنی نوشیدن آب گرم اول صبح با معده خالی 

آب-خوردن

احتمالاً همه می دانیم که نوشیدن آب در صبح فواید بسیاری دارد. اما آیا از فواید نوشیدن آبگرم و ولرم با معده خالی (ناشتا) اطلاعی دارید؟ خوردن آب گرم ناشتا توصیه بسیاری از پزشکان است که در ویدیو شما را با فواید شگفت انگیز آن آشنا خواهیم کرد. 

  

 

اینجا بخوانید:

اصول تغذیه صحیح در ماه مبارک رمضان 

 

 

خوردن آب به صورت ناشتا با معده خالی خواص شگفت انگیزی برای سلامت بدن و جلوگیری از بیماری‌ها دارد که مردم ژاپن هم به این روش آب درمانی اعتقاد زیادی دارند. 
آب خوردن به صورت ناشتا یکی از مهمترین رازهای زیبایی و سلامت بدن است  

نوشیدن آب پیش از صرف صبحانه فواید بسیاری برای سلامت و پیشگیری از بیماری ها دارد. 

ما اغلب برای نوشیدن آب، بعد از غذا یا بعد از خوردن چیزی تند، عجله می کنیم. 

نوشیدن آب ولرم با معده خالی و هنگام بیدارشدن از خواب سحرگاهی بهترین و طبیعی ترین راه درمان برای بیماری هاست ،این روش سنتی مردم ژاپن برای سالم ماندن و طول عمرشان است به این دلیل که کتب قدیمی ثابت می کند مردم ژاپنی از دیرباز بر این باورند نوشیدن آب ولرم با معده خالی می تواند برای بدن بسیار مفید باشد. 


از جمله بیماری هایی که می توان از بروز آن ها پیشگیری کرد به شرح زیر می باشند:صرع، سردرد، آسم، سل، درد بدن، تپش قلب، مننژیت، بیماری های کلیه و مجاری ادراری، استفراغ و اسهال، گاستریت، دیابت، هموروئید، یبوست، بیماری های چشم، بیماری های گوش، حلق و بینی، چربی در خون و برونشیت ؛ علاوه بر این موارد خوردن آب به صورت ناشتا فوایدی دارد 

 

۱. متابولیسم را بالا می برد. 

آب-خوردن


اگر رژیم غذایی داشته باشید، نوشیدن آب با معده خالی می تواند به رژیم غذایی شما کمک کند چون می تواند متابولیک را تا نزدیک به ۲۵ درصد افزایش دهد. بالا بردن متابولیسم به هضم سریع تر غذا کمک می کند و این به کاهش وزن در دراز مدت کمک می کند. همیشه ترجیح داده می شود حداقل چهار لیتر آب برای بهترین نتیجه بنوشید. 


۲. ایمنی بدن را بالا می برد. 

 

 

اینجا بخوانید:

راه های فرار از بی حالی در ماه مبارک رمضان

 


ما از این واقعیت آگاه هستیم که آب برای سلامت کلی ما ضروری است. چیزی که باید بدانیم این است که آب برای حفظ تعادل سیال در بدن ضروری است. استفاده منظم از آب با معده خالی می تواند برای سیستم ایمنی مفید باشد. این می تواند به شما در مبارزه با عفونت ها کمک کند. 


۳. پاکسازی شکم 

آب-خوردن


نوشیدن آب با معده خالی می تواند به تنظیم دستگاه گوارش کمک کند. و زمانی که مقدار زیادی آب بنوشید، نیاز به بیرون ریختن امعا و احشا خود را احساس می کنید. تمرین کردن این کار روزانه می تواند به حرکت منظم روده کمک کند و همچنین می توانید به طور منظم از شر مواد زائد بدنتان خلاص شوید. 


۴.از حملات میگرنی جلوگیری می کند 

آب-خوردن


یکی از دلایل اصلی سردردهای مکرر و حملات میگرن ناشی از عدم وجود آب در بدن است. خشکی علت ریشه ای سردرد است و نوشیدن آب در فواصل مکرر، به ویژه با معده خالی، می تواند به طور طبیعی از سردرد جلوگیری کند. علاوه بر این، نوشیدن آب کافی نیز به حفظ مشکلات دهانی یا دندانی کمک می کند. 


۵.دفع سموم بدن 

آب-خوردن


هر وقت که ادرار می کنید، سموم را به شکل مایع از بدن خارج می کنید پس روشن است هر چه بیشتر آب بنوشید، بیشتر توالت می روید. بدین طریق بدن خود را تصفیه می کنید. هم چنین از نفخ و باد جلوگیری می کند. 


۶. کمک کاهش وزن  

 

آن‌هایی که رژیم‌های سختی می‌گیرند و مرتباً ورزش می‌کنند تا وزن کم کنند می‌توانند با نوشیدن آب گرم به جای آب سرد، از فواید زیاد بهره‌مند شوند. 

آب گرم باعث افزایش دمای مرکزی بدن شده که نتیجتاً سرعت متابولیسم را افزایش می‌دهد. 

 افزایش سرعت متابولیسم هم به بدن کمک می‌کند تا کالری بیشتری بسوزاند. 
آب گرم به تجزیه‌ی بافت چربی هم کمک می‌کند. 

می‌توانید به یک لیوان آب گرمتان، کمی هم آبلیمو اضافه کنید؛ فیبر پکتین که در لیمو وجود دارد، به کنترل اشتها کمک کرده و در نتیجه میل شما به غذاهای چرب و ناسالم کمتر خواهد شد. 

 
۷. احساس گرسنگی ایجاد می کند و اشتها را بهبود می بخشد 


از آنجا که آب آشامیدنی به تمیز شدن روده ها کمک می کند، همچنین باعث می شود صبح ها احساس گرسنگی کنید تا بتوانید صبحانه را به موقع بخورید. 

 

 

اینجا بخوانید:

سحری این غذاها را بخورید

 


۸. پاکسازی پوست 


نوشیدن مقدار زیادی آب راحت ترین راه برای داشتن پوست صاف و درخشان است. معمولا به خاطر تجمع سموم موجود در بدن، لکه های سیاه یا تیره روی پوست ایجاد می شوند. آب می تواند به دفع این سموم ناخواسته از بدن کمک کند. حرکات منظم روده به داشتن پوست تمیز و شفاف کمک می کند. 


۹. به تقویت انرژی کمک می کند. 

آب-خوردن


اگر احساس خواب آلودگی می کنید یا تنبل هستید، نوشیدن آب با شکم خالی می تواند باعث شود فورا فعال شوید. سلول های قرمز خون را تحریک می کند تا سریع تر رشد کند، که منجر به رسیدن اکسیژن و انرژی بیشتر می شود. 


۱۰. روده ها را پاکسازی می کند 


نوشیدن یک لیوان آب با معده خالی می تواند به خلاص شدن از مواد زائد کمک کند و جذب سریع تر مواد مغذی را ممکن می سازد. این منجر به داشتن روده و بدن سالم می شود. 


۱۱.مانع از ابتلا به سنگ کلیه و عفونت مثانه می شود 


حقیقت این است که نوشیدن آب با معده خالی اسیدهایی که باعث ایجاد سنگ کلیه می شوند را از بین میبرد و هر چه بیشتر آب بنوشید بیشتر در مقابل عفونت های مثانه ناشی از سموم محفوظ می مانید. 


۱۲. موها را نرم، براق و سالم می کند 


خواص آب برای پوست و مو ثابت شده است و به خصوص به صورت ناشتا برای موها بسیار مفید است پس نوشیدن مقداری آب باعث تغذیه موها می شود. &frac۱۴; وزن موها را آب تشکیل می دهد؛ بنابراین اگر بدن آب کافی دریافت نکند موها خشک و شکننده می شوند. 

آب-خوردن


۱۳. سوزش معده و سوء هاضمه را کاهش می دهد 


زمانیکه با معده خالی آب می نوشید این اسیدها رقیق شده و از بدن بیرون می روند. بنابراین مشکل سوزش معده رفع می شود و معده آماده صبحانه می شود. 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین