|
|
کدخبر: ۱۸۴۴۳۰

جانسون اصرار دارد که بریتانیا در حال اختلاف بر سر شغل دوم نمایندگان است پس فاسد نیست

نخست وزیر می گوید که بریتانیا کشوری فاسد نیست زیرا پارلمان درگیر رسوایی بر سر شغل دوم نمایندگان است.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، ادعاها مبنی بر شیوع فساد در بریتانیا را رد کرد، زیرا حزب محافظه‌کار حاکم او درگیر انبوهی از اتهامات پرحاشیه درباره نمایندگان مجلس با شغل دوم بود.

افشاگری ها مبنی بر اینکه جفری کاکس، دادستان کل سابق، از دفتر پارلمانی خود برای کارهای خصوصی پرسود استفاده کرده است، حتی با وجود اینکه وی معتقد است هیچ قانونی را زیر پا نگذاشته است، تحقیقاتی را در مورد استانداردها آغاز کرده است.

این پس از آن اتفاق افتاد که هفته گذشته جانسون تلاش کرد - و ناموفق - قوانین تحریم نمایندگان خاطی را تغییر داد، زمانی که یکی دیگر از نمایندگان محافظه‌کار به نام اوون پترسون مشخص شد که برای دو شرکتی که او را در لیست حقوق و دستمزد داشتند لابی کرده بود.

هر دو پرونده، بیش از یک دهه پس از رسوایی بر سر هزینه‌ها که خشم عمومی را برانگیخت و استعفای زنجیره‌ای را برانگیخت، بازرسی مجدد نمایندگان مجلس را در مورد تضاد منافع احتمالی باز کرده است.

اما جانسون در یک بازدید پروازی از اجلاس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل در گلاسکو به خبرنگاران گفت: «من واقعاً معتقدم که بریتانیا از راه دور کشوری فاسد نیست. همچنین معتقدم که نهادهای ما فاسد هستند.»

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار