|
|
کدخبر: ۱۷۸۸۳۲

بعد از بازی پرو سر و صدای پوکمون گو اینبار نوبت به جاسوسی و اسراییلی بودن نرم افزار آدرس یابی و نقشه و کمک رسانی در مسیرها با عنوان " ویز " رسیده است.

به گزارشگروه اجتماعی امیدنیوزبعد از بازی پرو سر و صدای پوکمون گو اینبار نوبت به جاسوسی و اسراییلی بودن نرم افزار آدرس یابی و نقشه و کمک رسانی در مسیرها با عنوان " ویز " رسیده است.

طی خبر امروز مبنی بر فیلتر شدن نرم افزار ویز دیگر امکان کاربرد و استفاده از آن در کشور مجاز نیست.

اما دلیل آن چه چیزی بوده؟ خیلی وقت بود که استفاده از این نرم افزار مخصوصا از طرف صنف تاکسیرانان زیاد شده بود و این نرم افزار میتوانسته با ورود به حساب های کاربرانش اطلاعات انها را به طور کامل ذخیره کند و بهمین دلیل جاسوسی و اسراییلی بودن آن تایید شد و پس از اطمینان کامل این نرم افزار فیلتر شد.

از این پس هیچ شرکت خدماتی ای حق ارائه و سرویس دهی از طریق این نرم افزار را ندارد، اما خیلی از نرم افزارهای دیگر هم اکنون نیز بدون فیلترند و همچین خصوصیتی نیز دارند. اما مشکل این نرم افزار دسترسی به اطلاعات جغرافیایی کشور(همانند بازی پر سر و صدا پوکمون گو) و رفت و آمد افراد به برخی مکانها را داشته که فیلتر شده است.

اما حالا چه کنیم؟ این نرم افزارها که بوجود می آیند و همین حالاهم هستند. راه حل آن طبیعتا قوی شدن در زمینه اطلاعات و تکنولوژی و علومی از این دست است و بومی شدنمان در این زمینه ها اما صد حیف که روز به روز دیرتر میشود.

ارسال نظر