|
|
کدخبر: ۱۸۰۴۲۳

رشت-رئیس پلیس فتا گیلان با اشاره به اینکه در سال گذشته 69 درصد جرائم سایبری استان مربوط به پیام رسان های خارجی است، گفت: استفاده از پیام رسان های بومی سبب کاهش این جرائم می شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، سرهنگ ایرج محمدخانی ظهر چهارشنبه درجمع خبرنگاران با اشاره به آسیب های فضای مجازی، اظهار کرد: استفاده کاربران ایرانی از پیام رسان های خارجی متاسفانه زمینه ساز بروز آسیب فراوانی شده است.

وی تغییر فرهنگ و آداب و رسوم، متزلزل شدن بنیان خانواده، رشد جرائم مختلف اعم از هتک حیثیت، کلاهبرداری مالی، ترویج قمار در بین جوانان را از جمله این آسیب ها عنوان کرد و افزود: بررسی های نشان می دهد سال گذشته 69 درصد جرائم سایبری استان گیلان در حوزه پیام رسان های خارجی بوده است.

رئیس پلیس فتا گیلان با بیان اینکه وجود مدیریت این پیام رسان ها در خارج از کشور زمان پیگیری و بررسی این جرائم را افزایش داده است، گفت: استفاده از پیام رسان های بومی ضمن کاهش این آسیب ها به حفظ بنیان خانواده، گسترش فرهنگ و ارزش های اسلامی، کاهش جرائم و حفظ حریم خصوصی کاربران و تولید محتوای متناسب با فرهنگ جامعه ایرانی کمک قابل توجهی کند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در سال های اخیرشاهد توسعه پیام رسان های مختلف در داخل کشور هستیم، خاطرنشان کرد: این پیام رسان ها می توانند بسیاری از نیازهای ارتباطی کاربران را پاسخ و سبب کاهش نگرانی والدین از آسیب های فضای مجازی شود.

سرهنگ محمدخانی با تأکید براستفاده کاربران ایرانی از پیام رسان های داخلی از همه شهروندان خواست در صورت مشاهده فعالیت های مجرمانه در فضای مجازی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش دهند.

ارسال نظر

پربیننده ترین