|
|
کدخبر: ۳۰۷۵۳

کمبود ویتامبن D موجب افزایش قند خون دیابتی ها می شود و افرادی که مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند، قرار گرفتن ۱۵ تا ۲۰ دقیقه مقابل نور آفتاب موجب تولید ویتامین D در بدن می شود.

به گزارشامید، دکتر زراتی متخصص تغذیه و رژیم درمانی اظهار داشت: افرادی که مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند، رعایت رژیم غذایی نقش مهمی را در کنترل قند در این افراد ایفا می کند.

وی ادامه داد: توصیه می کنیم که این افراد کربوهیدارت ها، قندهای ساده را در رژیم غذایشان کاهش دهند و مصرف فیبر مانند میوه و سبزی را در رژیم غذایشان بیشتر بگنجانند.

این متخصص تغذیه اضافه کرد: افراد مبتلا بهدیابتنوع ۲ مشکل مقاومت به انسولین در بدن دارند و عملا اگر از طریق تغذیه و رژیم غذایی بتوانیم وزنشان را کاهش دهیم، می توانیم قند خونشان را کاهش دهیم.

زراتی افزود: امروزه به غیر از رژیم غذایی و کاهش وزن یکی از مسائلی که می تواند مقاوت به انسولین موثر باشد ویتامین D است که دیده شده اکثر دیابتی ها به خصوص دیابت نوع ۲ دچار کمبود ویتامین D هستند.

وی ادامه داد: کمبودویتامین Dموجب افزایش قند خونشان می شود، افرادی که مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند سطح ویتامین D خونشان را چک کنند و این افراد باید روزانه ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در مقابل نور خورشید قرار گیرند و حتما در اولین فرصت سطح ویتامین در رزم غذایی خود را مکمل ویتامین ِ داشته باشند.

ویتامین D در بدن موجب تنظیم قند خون، میزان تولید بافت چربی، ماهیچه و استخوان در بدن شده همچنین میزان ویتامین D در بدن با حفظ تعادل افراد رابطه مستقیم دارد.

ارسال نظر