|
|
کدخبر: ۷۳۶۶۶

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری با بیان اینکه امکان افزایش بیش از ۱۸ درصدی حقوق کارمندان در سال آینده وجود ندارد، اعلام کرد: بیش از ۲۹۰۶ طرح نیمه تمام در کشور داریم، ضمن اینکه بودجه عمرانی سال ۹۳ نسبت به سال جاری، ۳۳ درصد کاهش داشته است.

به گزارشامیدبه نقل از مهر، برنامه زنده تلویزیونی پایش شب گذشته با حضور محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور به بررسی نحوه تخصیص بودجه به طرح های عمرانی پرداخت.

نوبخت در تشریح رویکرد تخصیص بودجه و سوال نظرسنجیبرنامه پایشگفت: ما به پروژه هایی که بین صفر تا ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند منابعی اختصاص می دهیم اما این منابع قابل ملاحظه نیست و اینگونه نیست که این پروژه ها خوب رشد کنند. به پروژه هایی که بین ۲۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت دارند نیز منابعی اختصاص داده می شود تا این پروژه ها هم فعال باشند اما تمرکز کار خود را عمدتاً روی پروژه هایی گذاشته ایم که بین ۸۰ تا ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی افزود: ما در سال آینده ۱۸۴ طرح از پروژه های که ۸۰ تا ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی و ۶۲ طرح از پروژه هایی که بین ۲۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند را که در مجموع ۲۴۶ طرح می شود را در سال آینده تمام می کنیم.

معاون رئیس جمهور افزود: کاری که ما می توانیم با این منابع انجام بدهیم به این ترتیب است که ما برای سال آینده با این منابع ضمن اینکه به طرح‌های عمرانی صفر تا ۲۰ درصد و ۲۰ تا ۸۰ درصد می رسیم، بیشتر تمرکز خود را روی طرح های با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد می گذاریم.

وی گفت: ما سال آینده ۳۸۹ کیلومتر آزاد راه را در قالب دو طرح به پایان می رسانیم، همچنین ۴۴۱ کیلومتر راه اصلی، ۱۸۰ کیلومتر بزرگراه، ۱۷۰ کیلومتر راه جدید را تکمیل می کنیم. بیش از ۲۰۷ هزار نفر از جمعیت را تحت پوشش فاضلاب شهری به صورت جدید قرار می دهیم و بیش از ۲.۶ درصد از جمعیت تحت پوشش برخوردار از اب روستایی را افزایش می دهیم.

نوبخت ادامه داد: ۱۵۰ مگاوات ظرفیت جدید برقی ایجاد می کنیم، ۴۰۰۰ مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید را به اتمام می رساینم و بیش از ۹۰۶ میلیون متر معکب به ذخائر آبی کشور می افزاییم.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: آب رسانی به بیش از ۳۳ هزار هکتار از مزارع، آبرسانی جدید به ۱۰ شهر، افزایش ۲۷۵ هکتار به فضای محیط زیستی و نصب سیستم کنترلینگ هوا در ۲۰ شهر، بیاب زدایی از بیش از ۳ میلیون هکتار، ایجاد ۸۰۰ هزار متر مربع فضای آموزشی، تحویل ۵ هزار کلاس درس، ایجاد ۲۵ سالن سرپوشیده چند منظور و ایجاد ۶ هزار تخت بیمارستانی در قالب ۴۷ بیمارستان و همچنین افزایش بیش از ۶ هزار متر مربع به فضای آموزشی و دانشگاه های کشور، از طرح هایی هستند که دولت در سال آینده به بهره برداری می رساند.

وی با بیان اینکه بودجه ۹۳ نسبت به بودجه سال جاری، ۷.۳ درصد رشد منفی دارد، اظهارداشت: بیش از ۲۹۰۶ طرح نیمه تمام در کشور داریم، ضمن اینکه بودجه عمرانی سال ۹۳ نسبت به سال جاری، ۳۳ درصد کاهش داشته است. اگرچه دولت نقشی در آغاز این طرح ها نداشته اما خود را ملزم می داند طرح هایی که مردم به آنها علاقمند هستند، را به پایان برساند. از ابتدای آغاز به کار دولت یازدهم، تاکنون هیچ کلنگی بر زمین نزده‌ایم.

نوبخت اعلام کرد: علاوه بر بودجه حدود ۳۸ هزار میلیارد تومانی عمرانی سال ۹۳،۳۵ میلیارد دلار فاینانس پیش بینی شده که ۱۵.۵ میلیارد دلار به تصویب شورای اقتصاد رسیده است، در همین حال می توانستیم سفرهای استانی را آغاز کنیم اما دیدیم که حدود ۶۰۰ طرح وجود دارد که می توانیم به جای تبدیل شدن به آثار باستانی آنها را تکمیل کنیم.

وی در پایان گفت: در بهترین شرایط در سال آینده نرخ تورم به ۲۵ درصد خواهد رسید.

ارسال نظر