|
|
کدخبر: ۱۷۱۴۳۷

تا به حال عکس های بسیاری در مورد چاله های عظیم و فرونشینی های زمین دیده اید اما داستان و علت به وجود آمدن آن ها را شاید به درستی نمی دانید.

به گزارشافکارنیوز، فروکش و رانش زمین همیشه حادثه آفرین بوده است، این حادثه گاها با چاله های عظیمی همراه می شود که زمین را به مانند آبکش می کند. چاله ها گاهی می توانند کوچک باشد اما زمانی که گسترش پیدا کنند به چاه های وحشتناکی تبدیل می شوند که نزدیک شدن به آن ها هم شجاعت بسیاری می خواهد.

**سن دیگو


در سال ۱۹۹۸ طوفان و باران بسیار شدید در منطقه سان دیگو آمریکا رخ داد که در پی آن فاجعه بسیار بزرگی رخ داد. پس از این حادثه و در حالی که دوروز از باران گذشته بود هنوز سیل در خیابان ها جاری بود که ناگهان در بخشی از جاده های منتهی به شهر چاله ای عظیم دهان باز کرد. این چاله ۲۴۳ متر طول و ۲۱ متر عمق داشت.

** گواتمالا


در سال ۲۰۱۰ طوفان بزرگی به نام آگاتا در این شهر رخ داد که خرابی های بسیاری را به بار آورد اما مهمترین آن ها چاله ای بود که رد شهر ایجاد شده بود. این چاله که به یکباره در زمین ایجاد شد باعثمرگ ۱۵ نفر شد و ارتفاع آن نزدیک به دو کیلومتر است. این چاله به قدری وحشتناک بود که عکس های آن همیشه در اینترنت دیده شده است.

** آیداهو


در سال ۲۰۱۲ هنگامی که مردم درحال گذر از بزرگراه آیداهو بودند ناگهان اتوبان فروکش کرد و به ارتفاع ۱۰۰ متر پایین رفت. در این حادثه تنها یک خودرو دچار سانحه شد که در آن خانمی در حال حرکت به سمت محل کارش بود. او پس از سقوط درجا جانش را ازدست داد. با وقوع این حادثه بزرگراه برای مدت سه هفته مسدود بود.

**گوانگژو


یکی از شلوغ ترین شهرهای چین در ابتدای سال ۲۰۱۳ شاهد سانحه ای بسیار وحشتناک بود. در ساعات اوج شلوغی و در منطقه ای قدیمی یکی از خانه ناگهان فروکش کرد. در این حادثه که به نظر باید بیش از ۳۰ کشته داشته باشد تنها یک نفر زخمی شد. این چاله به عنوان یکی از وحشتناک ترین چاله های به وجود امده در سال ۲۰۱۳ به شمار می آید که نزدیک به ۲۰ متر هم ارتفاع داشت.

** دایستا


این شهر که در تگزاس قرار دارد سال ها دارای یک چاه آب بزرگ در میانه های شهر بود ولی در سال ۲۰۰۸ این چاه ناگهان گسترش پیدا کرد و از قطر ۳۰ متر به ۹۰ متر گسترش پیدا کرد. همچنین عمق آن نیز ناگهان به عدد ۷۶ نزدیک شد. البته این گسترش باعثمرگ هیچ کس نشد ولی تاسیسات و امکانات بسیاری را از بین برد و البته وحشتی عمومی در مردم برای همیشه باقی گذاشت.

ارسال نظر