|
|
کدخبر: ۱۸۵۵۸۲

پاک کردن برچسب از روی شیشه و مارک انواع ظروف به کمک ترفند های کاربردی که یادتان می دهیم بسیار آسان خواهد بود.

پاک کردن برچسب از روی شیشه یک معضل حل شدنیست. ترفند هایی وجود دارد که به کمک آن ها به سادگی می توانید اثرات چسب را از بین ببرید. ساده ترین روش های از بین بردن رد چسب از روی سطوح را در امیدنیوز بخوانید.

تکنیک‌ های ساده و موثر برای پاک کردن برچسب از روی شیشه

جوشاندن شیشه - پاک کردن برچسب از روی شیشه

کره بادام زمینی

شیشه کره بادام زمینی اغلب یکی از وسایلی است که در خانه‌ها دوباره مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما به طور شگفت انگیزی می‌توانید از همان کره بادام برای پاک کردن برچسب روی شیشه‌ها استفاده کنید، زیرا محتوای چربی موجود در کره بادام زمینی می‌تواند به طور موثر چسب را پاک کند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک قاشق از کره بادام زمینی را بردارید و لایه ضخیمی از آن را روی برچسب پهن کنید و یک ساعت بعد یا بیشتر آن را بسادگی با یک اسفنج یا یک تکه پارچه تمیز کنید.

سشوار

استفاده از سشوار برای پاک کردن برچسب یکی از آسان‌ترین و سریع‌ترین راه‌هایی است که امروز به شما معرفی می‌کنیم. بر خلاف اصل ابتدایی، این مورد با گرم کردن چسب باعث می‌شود برچسب به راحتی جدا شود.

کربنات سدیم بلورین

اگر به دنبال یکی دیگر از ترفند‌های پاک کردن برچسب از روی شیشه‌ها هستید کربنات سدیم را به شما معرفی می‌کنیم، زیرا علاوه بر سادگی، تمیز است و می‌توانید چسب چند شیشه را یک دفع پاک کنید فقط داخل سینک را با آب پر کنید، یک فنجان کربنات سدیم را به آن اضافه و بطری‌های شیشه‌ای را در آنجا بگذارید تا خیس شوند بعد از حدود نیم ساعت یا بیشتر، شما باید بتوانید بدون دردسر برچسب‌ها را جدا کنید.

کندن برچسب شیشه - پاک کردن برچسب از روی شیشه

مداد پاک کن

بنظر کمی عجیب می‌رسد، اما پاک کن معمولی می‌تواند چیزی باشد که بدون دردسر بااستفاده از مواد لاستیکی موجود در پاک کن به شما کمک خواهد کرد تا چسب روی شیشه را با کمی اصطکاک تمیز کنید.

جوش شیرین و روغن نارگیل

حالا، ترکیب عالی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا برچسب‌های سخت را پاک کنید خمیر درست شده از جوش شیرین و روغن نارگیل می‌تواند آنقدر قوی باشد که حتی سرسخت‌ترین چسب‌ها را هم از بین ببرد.

روغن موجود در خمیر، چسب را تمیز می‌کند در حالی که جوش شیرین خراش را به چسب می‌دهد؛ بنابراین می‌توانید خمیر را بر روی برچسب قبل از خراشاندن به مدت نیم ساعت قرار دهید.

مایونز

سس مایونز یکی دیگر ازموادی است که علاوه بر خوردن برای پاک کردن چسب‌ها مناسب بشمار می‌رود شاید باور کنید یا نه، اما محتوای روغن در مایونز به طرز شگفت آوری روی چسب موثر است.

مثل بقیه مواد خمیری که در این متن گفته شد شیشه‌ها را پس از نیم ساعت بشویید.

استفاده از کارت بانکی برای از بین بردن رد چسب روی شیشه

در این روش یک کارت بانکی قدیمی یا یک کارد مخصوص صبحانه نیاز خواهید داشت. کافی است تا برای از بین بردن جای چسب نواری روی کمد و سایر وسایل چوبی، لکه را بتراشید. اما علت استفاده از کارت بانکی چیست؟ در واقع هدف ما در این روش استفاده از وسیله‌ای نه چندان تیز اما قدرتمند است. بنابراین بهترین گزینه برای از بین بردن رد چسبناک استفاده از کارت بانکی است.

از بین بردن لکه ی چسب - پاک کردن برچسب از روی شیشه

سرکه سفید

سرکه سفید مایع دیگری است که می‌تواند به شما کمک کند از وضعیت‌های مشکل ساز برچسب خلاص شوید پارچه‌ای را در کمی سرکه خیس کنید و شیشه را بپوشانید، بعد ازحدود سی دقیقه آن را به راحتی از پاک کنید.

تیغ برای پاک کردن برچسب از روی شیشه

کارایی تیغ را که معمولا در خانه‌ها در دسترس است نادیده نگیرید می‌توانید تیغ را در یک زاویه نگه دارید تا زیر برچسب قرار دهید و سپس آن را با دقت از بین ببرید.

لاک پاکن

اگر جدا کردن برچسب‌ها خیلی دشوار است ظرف را به مدت ۱۰ دقیقه در آب گرم قرار دهید و سپس برچسب را جدا کنید کمی جای آن باقی می‌ماند که می‌توانید با استفاده از لاک پاک کن که روی دستمال کاغذی یا پارچه زده اید روی آن به صورت دایره‌ای بزنید مواد شیمیایی موجود در لاک پاکن خیلی راحت باقی مانده برچسب‌ها را از بین می‌برد.

از لاک پاکن یا استون در صورتی که بطری پلاستیکی است استفاده نکنید، زیرا به بطری آسیب می‌زند.

اسپری روان کننده WD-۴۰

اگرچه ممکن است اسپری روان کننده در تمام خانه‌ها در دسترس نباشد، اما می‌تواند برچسب‌ها را پاک کند. وقتی نوبت به برچسب‌های کثیف می‌رسد، می‌توانید کمی WD-۴۰ را بر روی برچسب اسپری کنید، کمی بعد آن را پاک کنید.

روغن بچه

اگر شما کمی روغن بچه در خانه داشته باشید، پس لازم نیست نگران پاک کردن برچسب‌ها روی شیشه باشید.

کمی روغن بچه بردارید و آن را برای مدتی روی چسب بمالید و با یک دستمال ساینده تمیز کنید! با این حال، اگر می‌خواهید این ترفند بسیار موثرتر باشد، برچسب‌ها را ابتدا در آب گرم خیس کنید.

کندن چسب با کاردک - پاک کردن برچسب از روی شیشه

پاک کردن چسب از شیشه به روش انجماد

روش پاک کردن چسب با سرما بسیار آسان است. فقط کافی است مقداری یخ و کمی صبر داشته باشید. مقداری یخ داخل پلاستیک ریخته و روی چسب قرار دهید تا چسب آن سفت شود. این کار چسب را ضعیف می‌کند. یخ را برداشته و با استفاده از تیغ در زاویه‌ای که به شیشه خراش نیندازد چسب را بتراشید.

پاک کردن برچسب از روی شیشه با اسپری مو

نوع دیگری از اسپری که برای از بین بریدن برچسب موثر است همان چیزی است که شما برای حالت دادن موی خود استفاده می‌کنید تنها کاری که باید انجام دهید این است که از اسپری استفاده کنید و بگذارید مدتی بماند تا آن را برای همیشه تمیز کنید.

آب گرم و صابون

بطری شیشه‌ای و برچسب را در آب گرم و صابون ۱۰ تا ۳۰ دقیقه خیس کنید این کار باعث می‌شود برچسب براحتی با انگشت جدا شود. اگر نمی‌توانید شی شیشه‌ای را در آب خیس کنید، دستمال و یا اسفنج را خیس کرده و روی برچسب قرار دهید و با انگشت یا چاقو از یک طرف شروع به جدا کردن آن کنید.

وازلین برای پاک کردن برچسب از روی شیشه

روغن موجود در وازلین برای بین بردن محتوای برچسب‌ها عالی است بنابراین یک لایه ضخیم از وازلین را روی برچسب‌ها بزنید، بگذارید نیم ساعت بماند و سپس با اسفنج یا پارچه پاک کنید

شیشه پاک کن

شیشه پاک کن‌ها هم روشی اثبات شده برای پاک کردن برچسب‌های مزاحم از روی شیشه هستند فقط مقداری از آن را روی شیشه اسپری کنید، مدتی صبر کنید سپس آن را خراش دهید.

اسپری آشپزی برای پاک کردن برچسب از روی شیشه

استفاده از اسپری آشپزی بر روی برچسب‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا برچسب را براحتی پاک کنید روغن‌های چربی موجود در اسپری آشپزی، چسب را شل می‌کنند تا راحت‌تر جدا شوند.

چگونه جای چسب را پاک کنیم ؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است پس از پاک کردن برچسب از روی شیشه ایجاد شود، ماندگاری جای چسب روی شیشه خواهد بود. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که جای چسب همیشه روی شیشه ماندگار خواهد بود. اما در ادامه مقاله ما نحوه پاک کردن جای چسب روی شیشه را به شما آموزش می‌دهیم.

پاک کردن شیشه - پاک کردن برچسب از روی شیشه

یکی از روش‌هایی که می‌توانید جای چسب را با آن پاک کنید، استفاده از سشوار است. در واقع گرمای سشوار باعث می‌شود که باقی مانده لکه چسب روی شیشه به سرعت ذوب شود و به سادگی از روی شیشه مواد غذایی یا شیشه پنجره پاک گردد.

روش دیگری که می‌توانید پاک کردن جای چسب روی شیشه را با آن به سادگی تجربه کنید، استفاده از الکل یا استون است. در صورتی که برچسبی را از روی شیشه پاک کردید و جای آن روی شیشه باقی ماند، شما می‌توانید با کمک الکل یا استون، باقی مانده آن را به سادگی پاک نمایید.

روش سومی که می‌توانید به سادگی جای چسب را پاک کنید، استفاده از سرکه سفید است. سرکه سفید یک حلال مناسب برای چسب است. از این جهت روی باقی مانده لکه چسب روی شیشه، مقداری سرکه سفید اسپری کنید، کمی صبر کنید، سپس آن را با کمک یک دستمال بدون پرز پاک نمایید.

روش چهارم، استفاده از آب و صابون است. در این روش مقداری آب ولرم یا داغ به همراه صابون روی لکه یا جای چسب بزنید و با کمک اسکاچ، چسب را از روی شیشه به سادگی پاک کنید تا اثری از آن باقی نماند.

روش آخر پاک کردن جای چسب از روی شیشه، استفاده از نوارچسب است. روی جای چسب یا لکه چسب روی شیشه، یک نوارچسب بزنید، چند لحظه صبر کنید و با سرعت آن را از روی شیشه بکنید. این روش کمک می‌کند تا لکه یا باقی مانده چسب روی شیشه به سادگی جدا شود.

کندن برچسب از روی شیشه

بر روی شیشه بسیاری از ماشین‌ها، برچسب و آرم‌های مختلفی چسبانده شده است. اگر تابه حال تصمیم گرفته باشید این برچسب‌ها را بکنید، احتمالا متوجه شده‌اید که میزان چسبندگی آنها زیاد بوده و به راحتی با دست کنده نمی‌شوند. راه‌های زیادی برای کندن چسب شیشه پنجره وجود دارد. روش کندن برچسب از روی شیشه ماشین تا حدود زیادی مانند مراحل ذکر شده در بالا است. می‌توانید برای شل‌تر شدن مواد چسبنده در برچسب، روی آن سشوار بگیرید. همچنین می‌توانید محلول آب و مایع ظرفشویی درست کرده و بر روی برچسب و اطراف آن بزنید تا چسبندگی آن کاهش یابد. سپس می‌توانید با استفاده از لیسه پلاستیکی، تیغ یا هر گونه وسیله مشابه، آن را بتراشید.

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار