|
|
کدخبر: ۱۸۵۷۳۵

ساخت کرم سفید کننده ی پوست با راهکارهای ارزان و موثر را به شما ارائه داده ایم.

ساخت کرم سفید کننده ی پوست خانگی بسیار بصرفه و کاربردی است. برای داشتن پوستی روشن و صاف بهترین راه استفاده از سفید کننده های طبیعی است که با گیاهان دارویی و در منزل آماده میشود است. با امیدنیوز همراه باشید.

کرم سفید کننده پوست خانگی

ساخت کرم سفید کننده ی پوست چرب

ماسک سفیدکننده با آب لیمو، شیر و عسل

آب لیمو به دلیل داشتن ویتامین C، خاصیت قوی سفیدکننده پوست دارد که این موضوع به کاهش تولید ملانین برمی‌گردد. برای تهیه این ماسک، یک قاشق شیر، یک قاشق آب لیمو و یک قاشق چای خوری عسل را ترکیب کنید. بعد از تمیز کردن پوست، این خمیر را روی صورت خود بزنید و حدود بیست دقیقه صبر کنید و سپس با آب گرم بشویید. این ماسک برای همه انواع پوست مناسب است و برای دست‌یابی به نتیجه مطلوب، پیشنهاد می‌شود هر شب این درمان را انجام دهید.

پوست پرتقال و ماست؛ ماسک روشن کننده ی پوست

چند پوست پرتقال را در نور خورشید برای ۲ تا ۳ روز خشک کنید. پس از خشک شدن و ترد شدن، آن‌ها را پودر کنید و به یک قاشق غذا خوری ماست اضافه کنید. این ترکیب را بر روی پوست خود اعمال کنید، پس از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه با آب گرم بشویید. این ماسک نیز برای انواع پوست مناسب است و برای نتایج بهتر، قبل از خواب این درمان را تکرار کنید.

روشن کننده پوست - ساخت کرم سفید کننده ی پوست

کرم سفید کننده پوست با پاپایا و عسل

برای تهیه این کرم، نیم فنجان پاپایا تازه و یک قاشق چای خوری عسل تهیه کنید. پاپایا را له کنید تا یک خمیر غلیظ بدست آید، سپس عسل را به آن اضافه کنید. این ترکیب را به مدت بیست دقیقه روی پوست خود بمالید، سپس صورتتان را با آب گرم و در نهایت با آب سرد بشویید. این ماسک برای پوست‌های چرب و طبیعی مناسب است. هر شب قبل از خواب این درمان را تکرار کنید. اما توجه داشته باشید که مواد موجود در پاپایا ممکن است باعث حساسیت در برخی از افراد شود. بنابراین اگر به پاپایا یا محصولات آن حساسیت دارید، از استفاده از این ماسک بپرهیزید.

کرم سفیدکننده گوجه فرنگی، ماست و جو دوسر

همیشه در دنیای زیبایی، طبیعت راه حل‌هایی شگفت‌انگیز در اختیارمان می‌گذارد. یکی از آن‌ها ترکیب گوجه فرنگی، ماست و جو دوسر است که یک ماسک سفیدکننده فوق‌العاده برای پوست می‌سازد. این ماسک برای پوست‌های چرب، نرمال و مختلط مناسب است. ابتدا یک عدد گوجه فرنگی را به دو نیم تقسیم کرده و آب آن را جدا کنید. سپس یک قاشق چای خوری ماست تازه و یک قاشق چای خوری جو دوسر را در یک کاسه مخلوط کرده و آب گوجه فرنگی را اضافه کنید. این ترکیب را به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست خود بمالید و سپس با آب گرم بشویید. این درمان را ۲ تا ۳ بار در هفته تکرار کنید.

ساخت کرم سفید کننده ی پوست با سیب‌زمینی

سیب‌زمینی نیز یکی دیگر از مواد طبیعی است که می‌تواند به روشن کردن پوست شما کمک کند. این ماسک برای انواع پوست مناسب است. ابتدا یک عدد سیب‌زمینی را پوست بکنید و به قطعات کوچک خرد کنید. قطعات سیب‌زمینی را روی قسمت‌هایی از پوست که می‌خواهید روشن‌تر شوند بمالید و بعد از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه با آب بشویید. همچنین می‌توانید آب سیب‌زمینی را با استفاده از یک تکه پنبه روی پوست بمالید. این درمان را ۳ بار در هفته تکرار کنید. توجه داشته باشید که آب سیب‌زمینی می‌تواند باعث خشکی پوست شود؛ بنابراین پس از استفاده از این ماسک، استفاده از یک مرطوب‌کننده قوی را فراموش نکنید.

اسکراپ پوست - ساخت کرم سفید کننده ی پوست

ساخت کرم سفید کننده ی پوست با کدو تنبل

کدو تنبل نیز می‌تواند یک مواد طبیعی و سفیدکننده برای پوست باشد. این ماسک برای انواع پوست مناسب است. برای تهیه این ماسک، نیاز به دو قاشق چای خوری پوره کدو تنبل، نصف قاشق چای خوری عسل و نصف قاشق چای خوری شیر دارید. ابتدا برای تهیه پوره کدو تنبل، کدوها را خرد کرده و کمی بپزید و سپس درون یک مخلوط کن بریزید. سپس دو قاشق چای خوری از این پوره را با عسل و شیر مخلوط کنید تا ماسکی بدست آید. این ماسک را بر روی صورت خود بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه با آب گرم بشویید. این کار را ۲ الی ۳ بار در هفته قبل از خواب تکرار کنید.

ماسک پودر چوب صندل یک کرم سفید کننده عالی برای پوست

1 قاشق غذا خوری پودر چوب صندل ، 1 قاشق غذا خوری پودر بادام و شیر را تهیه کنید.

ابتدا پودر ها را با هم ترکیب کنید و سپس مقداری شیر به اندازه کافی برای این خمیر نرم به کار برید . سپس پوست خود را تمیز کنید و اجازه دهید این ماسک به مدت 20 دقیقه روی صورتتان بماند و سپس با آب ولرم شستشو دهید.

کرم لایه بردار پوست - ساخت کرم سفید کننده ی پوست

اگر احساس هر گونه خشکی بعد از شستشو داشتید ، حتما از یک مرطوب کننده خوب استفاده کنید.

این درمان را 2 الی 3 بار در هفته انجام دهید. این ماسک برای انواع پوست مناسب است.

اگر تا به حال از پودر چوب صندل استفاده نکرده اید ، مقداری از آن را روی بازو یا دست خود تست کنید و در صورتی که بعد از 24 ساعت هر گونه التهاب یا قرمزی ایجاد نشد ، استفاده از آن بلا مانع میباشد

ساخت کرم سفید کننده ی پوست با آرد و گلاب یا ماست

ترکیب آرد با گلاب یا ماست نیز یک ماسک فوق‌العاده سفیدکننده برای پوست است. این ماسک برای انواع پوست مناسب است. برای تهیه این ماسک، دو قاشق غذا خوری آرد و دو تا سه قاشق چای خوری گلاب یا ماست را نیاز دارید. تمامی این مواد را با هم مخلوط کنید تا ماسکی نرم بدست آید. برای پوست‌های معمولی و چرب از گلاب و برای پوست‌های خشک از ماست استفاده کنید. این ماسک را بر روی صورت خود بمالید و بعد از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه با آب گرم بشویید. این درمان را ۳ بار در هفته قبل از رفتن به خواب تکرار کنید.

روشن کننده ی پوست - ساخت کرم سفید کننده ی پوست

اسکراب آلوئه ورا و آرد برنج یک کرم سفید کننده طبیعی

یک عدد برگ آلوئه ورا و 2 قاشق غذا خوری آرد برنج را تهیه کنید.

ابتدا برگ را برش دهید و ژل درون آن را استخراج کنید و بعد آرد برمج را به آن اضافه کنید و به آرامی به صورت دورانی روی پوست اعمال کنید و بعد از چند دقیقه ، ابتدا با آب گرم و بعد با آب سرد شستشو دهید و سپس با یک پد خشک کنید و از یک مرطوب کننده استفاده کنید.این ماسک برای انواع پوست مناسب است.

ساخت کرم سفید کننده ی پوست با جوش شیرین

1 تا 2 قاشق غذا خوری جوش شیرین و مقداری آب تهیه کنید و با هم مخلوط کنید تا یک خمیر به دست آید. سپس آن را روی مناطق تیره تر اعمال کنید و به مدت 5 دقیقه بمالید و بعد با آب بشویید و از یک مرطوب کننده استفاده کنید. این درمان را هر روز تکرار کنید و بعد از یک هفته شاهد تغییر رنگ پوستتان باشید.

توصیه های روزانه برای مراقبت از پوست

  • در ابتدا از درمان های خانگی ذکر شده استفاده کنید که باعث روشن شدن پوستتان میشود.
  • صورت خود را هر روز تمیز کنید و با استفاده از ژل شستشو یا پاک کننده های ملایم 1 بار صبح و 1 بار شب پوستتان را شستشو دهید.
  • از اسکراب های ساده مثل آنهایی که در این مقاله ذکر شد 2 تا 3 بار در هفته استفاده کنید.
  • از ماسک های لایه بردار حتما استفاده کنید تا ناخالصی ها را ار بین ببرید و بیشتراز 2 الی 3بار در هفته تکرار نشود.
  • برای خشک کردن صورت و گردن ، از حوله نرم استفاده کنید.
  • استفاده از یک تونر در روال مراقبت از پوست ضروری است که باعث میشود PH پوست متعادل شود و خاصیت مرطوب کنندگی نیز دارد.
  • استفاده از کرم ضد آفتاب را هرگز فرا موش مکنید ، مهم نیست هوا چقدر آفتابی یا ابری باشد.
  • متخصصان پوست توصیه میکنند که از کرم ها ضد آفتاب حداقل SPF20 در برابر محافظت از آسیب دیدگی پوست ، استفاده شود.
  • همیشه قبل از خواب تمام آرایش خود را پاک کنید.

مرطوب کننده پوست - ساخت کرم سفید کننده ی پوست

غذا های که برای روشن کنندگی پوست مناسب هستند و به آن کمک میکند

غذا های غنی از ویتامین C مانند پرتقال ، گریپ فوروت ، انبه ، زغال اخته ، توت فرنگی و کلم بروکلی.

کاروتنوئید های موجود در هویج ، فلفل قرمز و سیب زمینی شیرین، رنگ پوست را طبیعی جلوه میدهند.

ویتامین E ، یک ویتامین عالی برای تغذیه و هیدراته نگه داشتن پوست میباشد.

آووکادو ، روغن زیتون ، بادام و کیوی سرشار از ویتامین E هستند.

اسید های چرب امگا موجود در ماهی و دانه های چیا، باعث جوان سازی پوست میشوند.

خوردن اسفناج ، به صورت خام یا پخته باعث سم زدایی بدن و جلوگیری از چین و چروک میشود.

شما میتوانید با استفاده از مواد ساده ای که در آشپزخانه خود دارید، پوستی سالم و درخشان داشته باشید.

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار