|
|
کدخبر: ۱۸۵۷۸۹

با کاربرد نوشابه مشکی که خانم های خانه دار باید بدانند اشنا شوید.

کاربرد نوشابه مشکی را می دانید؟ امروزه همه می دانند که مصرف نوشابه عوارض زیادی را به همراه دارد. اما نوشابه علاوه بر مصرف خوراکی کاربرد های دیگری هم دارد که در امیدنیوز با چند مورد آن آشنا خواهید شد.

کاربرد نوشابه مشکی چیست ؟

نوشابه - کاربرد نوشابه مشکی

برق انداختن سکه

اگر به جمع کردن سکه‌ علاقه‌مند هستید و سکه‌هایتان در اثر گرد و غبار و چربی حالت کدری به خود گرفتند، نگران نباشید. کافی است سکه‌ها را حدود یک ساعت در یک لیوان نوشابه سیاه قرار دهید، سپس سکه‌ها را با یک پارچه خشک و تمیز خشک کنید و از درخشش آن‌ها لذت ببرید، گویی به تازگی ضرب شده باشند. نوشابه هر گونه زنگ زدگی را برطرف کرده و درخشندگی سکه‌ها را باز می‌گردانند.

با عوارض نوشابه و آسیب هایی که به بدنتان وارد می کند آشنا شوید.

پاک کردن روغن و گریس از روی لباس

وقتی لباس شما به هر دلیلی به روغن یا گریس آغشته شده است، می‌توانید از فواید نوشابه برای چربی زدایی لباس خود استفاده کنید. به این صورت که مقداری نوشابه را بر روی لباس مورد نظر بریزید. سپس آن را به خوبی بشویید. در پایان حتماً قطره‌های روغن و گریس از روی لباستان پاک خواهند شد.

نوشابه ی سیاه - کاربرد نوشابه مشکی

کمک به رشد گیاهان یکی از فواید نوشابه

برخی از گیاهان مانند گیاه برگنیا کراسیفولیا و آزالیا مقدار کم نوشابه در خاک خود را دوست دارند. در واقع اضافه کردن مقدار کمی نوشابه به خاک، اسیدیته مورد پسند این نوع گیاهان را فراهم می‌کند. در نتیجه، گیاه می‌تواند رشد بهتری داشته باشد.

از طرف دیگر اسید سیتریک موجود در نوشابه به تجزیه مواد آلی موجود در خاک کمک می‌کند. در نتیجه میکروارگانیسم‌ها می‌توانند به خوبی مواد مغذی خاک را جذب کرده و به فعالیت بپردازند. در نهایت این مورد از فواید نوشابه به بهبود کیفیت خاک کمک موثری می‌کند.

بو زدایی از مهم ترین فواید نوشابه

از فواید نوشابه از بین بردن انواع بوی بد به خصوص بوی بد مواد غذایی است. برای مثال برای اینکه بوی بد مرغ یا ماهی را از بین ببرید، می‌توانید مقداری نوشابه به آن‌ها بزنید. همچنین اگر به هر دلیلی بوی بدی از یخچال به مشام می‌رسد، می‌توانید یک لیوان نوشابه را در یخچال قرار دهید. پس از مدتی بوی بد یخچال از بین می‌رود.

نوشابه مشکی - کاربرد نوشابه مشکی

از بین بردن علف‌های هرز

از نوشابه سیاه برای از بین بردن علف‌های هرز جوانه زده در ترک پیاده روها خارج از خانه، دیوارهای بیرونی خانه یا باغچه استفاده کنید. زمان ایده آل برای خلاص شدن از شر علف‌های هرز بیشتر در بهار و پاییز یا زمانی است که آن‌ها به طور فعال در حال رشد کردن هستند.

تمیز کردن سرویس بهداشتی

اگر برای تمیز کردن سرویس بهداشتی و توالت در منزل مواد شوینده نداشتید، پیشنهاد می‌کنیم به جای شوینده‌های معمول، نوشابه را امتحان کنید. کربنات موجود در این نوشیدنی، آلودگی و جرم را از بین می‌برد و به درخشندگی سرویس بهداشتی کمک می‌کند. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که مقداری نوشابه سیاه را روی محدوده مورد نظر بریزید، بگذارید یک ساعت بماند و سپس با کمک یک برس آن نواحی را تمیز کنید.

التیام نیش عروس دریایی

اگر به هنگام شنا در دریا توسط یک عروس دریایی نیش زده شدید، حتماً از نوشابه استفاده کنید. جالب است بدانید که ریختن نوشابه روی جای نیش عروس دریایی می‌تواند تا ۷۵ درصد در کاهش درد مؤثر باشد.

کوکا - کاربرد نوشابه مشکی

حجم دهنده مو سر

اگر موهای لخت و کم حجمی دارید، می‌توانید از نوشابه برای حجم دادن و فر کردن موهایتان استفاده کنید. برای این کار مقداری نوشابه روی موهایتان بریزید و بعد با آب بشویید. اگر نیاز بود، مجددا این کار را تکرار کنید.

جدا کردن آدامس از کاربرد نوشابه مشکی

شاید شما هم با صحنه چسبیدن آدامس به موهای‌تان روبه‌رو شده باشید و می‌دانید که به راحتی نمی‌توان از شر آدامس چسبیده شده روی موها، خلاص شد. شاید استفاده از موادی چون نفت و تینر حتی بنزین به کارتان بیاید و در پاره‌ای اوقات بریدن مو نیز راه چاره موثری است. اما استفاده از نوشابه سیاه نیز می‌تواند راه حل مناسبی باشد. فقط اجازه دهید که نوشابه با موهای‌تان چند دقیقه‌ای تماس داشته باشد تا بتواند اثرگذار واقع شود.

عامل زنگ زدایی

از نوشابه سیاه می‌توان برای پاک کردن لکه از روی قابلمه‌های مسی و فلزات زنگ زده استفاده کرد. فقط تکه فلز زنگ زده را در یک کاسه نوشابه قرار دهید، چند دقیقه صبر کنید، پس قابلمه یا فلزات آغشته به نوشابه را با یک دستمال تمیز پاک کنید. از همین ویژگی برای جدا کردن پیچ و مهره‌های زنگ زده هم استفاده می‌کنند.

تمیز کردن سرویس بهداشتی از فواید نوشابه

اگر برای تمیز کردن سرویس بهداشتی و توالت در منزل مواد شوینده نداشتید، پیشنهاد می‌کنیم به جای شوینده‌های معمول، نوشابه را امتحان کنید. یکی از فواید نوشابه به عان کربنات موجود در این نوشیدنی است. به ابن ترتیب این ماده می‌تواند آلودگی و جرم را از بین می‌برد و به درخشندگی سرویس بهداشتی کمک می‌کند. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که مقداری نوشابه سیاه را روی محدوده مورد نظر بریزید، بگذارید یک ساعت بماند و سپس با کمک یک برس آن نواحی را تمیز کنید.

فواید نوشابه - کاربرد نوشابه مشکی

برق انداختن تایر خودروها

بی شک اکثرا با کسانی که تایر خودروی خود را با نوشابه مشکی می‌شویند، روبرو شده‌اید. این کار باعث می‌شود تا تایر خودرو یک براقیت خاصی پیدا کند، چرا که مواد موجود در نوشابه‌ها علاوه بر تمیز کردن سطح تایر، انعکاس‌دهنده نور خوبی نیز هستند. همین امر باعث می‌شود تا تایرها براق دیده شوند. شما با دانستن این موضوعات نظرتان درباره نوع مصرف نوشابه‌ها عوض خواهد شد. وقتی در خانه با چنین مواردی روبرو شدید، امتحان کردن آن خالی از لطف نخواهد بود. این کار خیلی بهتر است از نوشیدن نوشابه‌ها است. همان طور که می‌دانید شرکت‌های زیادی نوشابه‌های مشکی تولید می‌کنند، شاید کارایی برخی از انواع برندها با دیگری فرق بسیار زیادی داشته باشد.

تهیه سس

شاید برایتان جالب باشد که شما می‌توانید با اضافه کردن مقدار کمی نوشابه مشکی به سس باربیکیو، طعمی جذاب به آن ببخشید. با این کار کباب حاصل بافتی نرم و آبدار پیدا خواهد کرد.

یخ زدایی ماشین از کاربرد نوشابه مشکی

گاهی در زمستان‌ها به خصوص در مناطق سردسیر، شیشه ماشین دچار یخ زدگی می‌شود. در چنین مواقعی می‌توانید مقداری نوشابه روی شیشه‌های ماشین بریزید. ترکیبات نوشابه به خصوص اسید موجود در آن باعث آب شدن یخ‌ روی شیشه‌ها می‌شود.

قطع کردن سکسکه

گاهی سکسکه‌های طولانی فرد را کاملاً کلافه می‌کند. یکی از راه‌های متوقف کردن سکسکه، غرغره کردن نوشابه است.

تمیز کردن کاشی‌ها و سرامیک‌ها

شما با استفاده از نوشابه می‌توانید کاشی‌ها و سرامیک‌های کف و دیوارها را به خوبی تمیز کنید. نوشابه می‌تواند کاملاً  کثیفی‌ها و لکه‌ها را از روی کاشی‌ها و سرامیک‌ها پاک کرده و ظاهری براق و تمیز به آن‌ها ببخشد.

عوارض نوشابه - کاربرد نوشابه مشکی

براق کردن زیورآلات

ترکیبات نوشابه به خصوص اسید موجود در آن به گونه ای است که برای براق کردن زیوارآلات بسیار مناسب است. در واقع شما با استفاده از نوشابه می‌توانید تمام لکه‌ها و جرم‌های روی زیورآلات خود را از بین ببرید و براقیت و جلای زیبایی را به آن‌ها ببخشید.

کاربرد نوشابه مشکی برای پاک کردن ظروف کثیف

کف قابلمه‌ها و تابه‌هایی سوختگی به آن‌ها چسبیده و قابل شستن نیستند را می‌توان به راحتی با کمک نوشابه تمیز کرد. برای این کار نوشابه را داخل تابه یا قابلمه بریزید و اجازه دهید یک شبانه‌روز باقی مانند.

فواید نوشابه

در ادامه شما را با چند مورد از مهم ترین فواید نوشابه در زندگی آشنا خواهیم کرد.

بهبود هاضمه

دانشمندان و پزشکان دریافته‌اند که نوشیدن یک لیوان نوشابه سیاه یکی از بهترین روش‌های درمانی فیتو بزوار معده یا تجمع مواد غیرقابل هضم در دستگاه گوارش که موجب انسداد معده در افراد می‌شود، خواهد بود. اسیدیته زیاد موجود در نوشیدنی‌های گازدار مانند اسید معده عمل می‌کند و می‌تواند درد شدید شکمی را کاهش دهد، انسداد را از بین ببرد و باعث حرکت دوباره مواد تجمع یافته شود.
پپسی - کاربرد نوشابه مشکی

افزایش تمرکز

دقیقا مانند نوشیدن یک فنجان قهوه در آغاز روز، نوشیدن یک لیوان نوشابه سیاه نیز به دلیل داشتن کافئین می‌تواند تاثیر یکسانی روی افزایش قدرت تمرکز شما داشته باشد. هنگامی که کافئین وارد جریان خون شما می‌شود، می‌تواند به افزایش تمرکز ذهنی کمک کند، بنابراین اگر در طول روز سطح توجه شما کاهش می‌یابد، یک یا دو جرعه نوشابه در افزایش تمرکز شما موثر خواهد بود. اما مصرف بیش از حد کافئین می‌تواند باعث ایجاد استرس و عصبانیت در شما شود.

ارتقا سطح انرژی

اگر به اندازه کافی انرژی ندارید و دنبال راه چاره‌ای برای از بین بردن خستگی و بی‌حوصلگی‌تان در طول روز هستید، نوشیدن نوشابه می‌تواند به شما کمک کند. البته، اکثر پزشکان توصیه می‌کنند برای اینکه بتوان روی قند آزاد شده در بدن کنترل بیشتری داشت، خوردن یک مشت آجیل یا یک تکه میوه می‌تواند موثر باشد، اما گاهی اوقات به چیزی نیاز دارید که تاثیرگذاری سریع‌تری داشته باشد. در این صورت، نوشابه گزینه مناسب‌تری خواهد بود.

رفع حالت تهوع

در این رابطه حدس و گمان‌های زیادی وجود دارد، اما بسیاری ادعا می‌کنند که نوشیدن نوشابه در بهبود حالت تهوع آن‌ها موثر بوده است. با وجود اینکه شواهد کافی مبنی بر اینکه نوشابه واقعا قادر به درمان تهوع و اسهال است، وجود ندارد، اما آنچه مورد توافق قرار گرفته این است که قند موجود در نوشابه برای مدت کوتاهی می‌تواند به بهبود حالت تهوع شما کمک کند.

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار