|
|
کدخبر: ۱۸۲۵۶۶

با اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان و پایان زمان حضور استانداران ایلام، همدان و یزد، گزینه‌های جدی استانداری این 3 استان مشخص شدند.

به گزارش خبرگزاری امید نیوز گروه استان‌ها ، منع به‌کارگیری بازنشستگان از حدود دو ماه پیش به سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ و سبب شد تا بسیاری از دستگاه‌های اجرایی در مناطق مختلف کشور با تغییرات جدی روبه‌رو شوند. مدیران بازنشسته طبق قانون تا 24 آبان فرصت ترک صندلی خود را دارند.

تصویب و ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان مدیران بسیاری از وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی را نشانه گرفته که در این میان جمعی از استانداران کشور نیز مشمول اجرای این قانون می‌شوند. بر همین اساس، گزینه‌های جدی استانداری ایلام، همدان و یزد مشخص شدند که در ادامه می‌آید.

استان ایلام

حسین کلانتری

براساس شنیدنی‌ها مدیرکل فعلی امنیتی وزارت کشور حسین کلانتری متولد سال 1342 در شهرستان "دره‌شهر" و دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی از دانشگاه تهران و دانشجوی دکترای دانشگاه آزاد ایلام که قریب به بیست سال در کسوت فرماندار شهرستان‌های مهران، شیروان چرداول و دهلران، معاونت فرمانداری مهران و ریاست نهضت سوادآموزی شهرستان دره‌شهر مدیریت کرده و از نیروهایی است که از 22سالگی دارای مسئولیت سیاسی بوده است از گزینه‌های مطرح در محافل سیاسی استان ایلام است.

"کلانتری" علاوه بر سوابق مدیریتی، مدرس دروس روانشناسی سیاسی، روانشناسی مدیریت، روانشناسی کار در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و جزء نخستین گروه مربیان و مدرسان قرآن کریم در استان و مؤسس خانه قرآن در شهرستان دره‌شهر است.

وی عضو انجمن روانشناسی ایران و نماینده کارگروه پژوهش فناوری و تحول اداری استان ایلام در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری کشور و کارشناس اجرای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی در استان ایلام بوده است.

مسئولیت انجمن اسلامی دانشجویان از جمله فعالیت‌های سیاسی گزینه مطرح برای استانداری ایلام است که در دوران تحصیل در دانشگاه بوده و از نیروهای بسیجی و رزمندگان دوران دفاع مقدس محسوب می‌شود.

کلانتری در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، مسئولیت ستاد انتخاباتی جبهه مردمی حماسه‌سازان ایران اسلامی «حامیان حسن روحانی» را در استان ایلام به‌عهده داشته است و هم‌اکنون مدیرکل امنیتی وزارت کشور است.

حشمت‌الله عسگری

حشمت‌الله عسگری معاون فعلی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان، نیز در محافل سیاسی استان ایلام به‌عنوان گزینه جایگزین قاسم سلیمانی دشتکی در استان ایلام مطرح است. وی فارغ‌التحصیل دکترای اقتصاد از دانشگاه علامه بوده و دارای تألیفات و مقالات مختلف و سوابق اجرایی در مسئولیت‌های مختلفی است.

کارشناس مسئول دفتر مطالعات اقتصادی وزارت بازرگانی، کارشناس اقتصادی شرکت لوله‌سازی اهواز‌، کارشناس مسئول وزارت مسکن و شهرسازی‌، مدیر گروه اقتصاد دانشگاه ایلام، مشاور اقتصادی استانداری ایلام، عضو هسته مطالعات و پژوهشهای بازرگانی و معاون برنامه‌ریزی استاندار ایلام و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام و معاون فعلی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان از جمله سوابق اجرایی حشمت‌الله عسگری است.

ایوب درویشی

ایوب درویشی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری ایلام نیز در محافل سیاسی استان ایلام به‌عنوان گزینه استانداری ایلام بعد از بازنشستگی قاسم سلیمانی دشتکی مطرح است که در سابقه خود فرمانداری نیکشهر استان سیستان و بلوچستان، فرمانداری خمینی‌شهر اصفهان، مدیر‌کل امور اجتماعی اصفهان، مدیر‌کل بازرسی استانداری اصفهان و مدیر دفتر فنی استانداری اصفهان و فرمانداری چا‌بهار را در رزومه خود دارد و هم‌اکنون معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری ایلام است.

استان همدان

سید سعید شاهرخی

"سید سعید شاهرخی" در آبان ماه 96 به‌ عنوان معاون سیاسی استانداری همدان منصوب شد‌. ‌وی قبل از این معاون سیاسی و امنیتی استانداری‌های لرستان و قزوین را نیز در کارنامه کاری خود دارد‌. البته او در سال‌های قبل و در دوران دولت اصلاحات نیز در استان همدان سمت‌هایی داشته ‌و تا حدودی با فضایی سیاسی و اجتماعی استان همدان آشناست.

"سید سعید شاهرخی"‌ اصالتا اهل الشتر است‌ و مورد حمایت جمعی از اصلاح‌طلبان استان است و برخی شایعات نیز از تمایل و حمایت نیکبخت استاندار فعلی همدان از او حکایت دارد. بسیاری شانس او را برای تصدی استانداری همدان بالاتر از بقیه می‌دانند.

محمد ابراهیم الهی‌تبار

«محمد‌ابراهیم الهی‌تبار» هم‌اکنون معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه و نخستین معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان در دولت تدبیر و امید است.وی اهل همدان و در پست فرمانداری و بخشداری و نیز مدیریت قسمت‌های مختلف ستادی استانداری همدان و در اکثر شهرستان‌های استان همدان حضور داشته است.

الهی‌تبار ‌‌شناخت کافی از استان همدان دارد و دوران مسئولیتش ‌ به‌عنوان معاون سیاسی و امنیتی به ویژه در بحث عزل و نصب‌ها با نقدهای بسیاری چه از طرف اصولگرایان و چه اصلاح طلبان مواجه بوده است و همین موضوع سبب شده ‌‌گزینه‌ای مطرح اما نه جدی برای استانداری همدان باشد‌‌ چرا که مجمع نمایندگان استان نیز گویا تمایلی بر حضور او در همدان ندارند.

رضا طلایی نیک

‌«رضا طلایی‌نیک‌» اهل شهر بهار همدان و در حال حاضر معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است. ‌وی نماینده حوزه انتخابیه بهار و کبودرآهنگ در دورهٔ هفتم مجلس شورای اسلامی و در دورهٔ ششم بوده است.

طلایی‌نیک بیشتر متعلق به جریان اصولگرایان است و در گمانه‌زنی‌ها از گزینه‌های استانداری همدان است، اما بسیار اعتقاد دارند او خود را برای انتخابات مجلس یازدهم از حوزه بهار و کبدرآهنگ آماده می‌کند.

فدا حسین مالکی

«فداحسین مالکی» متولد روستای کرمی در بخش شیب آب شهرستان زابل در استان سیستان و بلوچستان است. ‌وی سفیر سابق ایران در افغانستان و دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر بوده است.‌ ‌مالکی در دوران سازندگی معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان بود‌ و همین موضوع و نیز برخی رفت و آمدهای اخیرش‌ به استان همدان این گمانه‌زنی که او نیز یکی از گزینه‌های تصدی استانداری همدان باشد را تقویت کرده است‌.

خسرو سامری

«خسرو سامری» از مدیران بومی همدان است که در دوره‌های اخیر همواره جزو گزینه‌های مطرح برای تصدی استانداری همدان بوده است. ‌وی سوابقی همچون شهردار همدان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت‌، معاون برنامه‌ریزی استانداری و ‌معاون عمرانی استانداری همدان را در کارنامه خود دارد.

سامری به‌عنوان مدیری اهل کار و توسعه شناخته می‌شود و با اقشار مختلف مردم و معتمدین ارتباط خوبی دارد و برخی او را استاندار بالقوه همدان به ویژه برای دوره‌های بعدی می‌دانند.

استان یزد

علی زینی‌وند

رئیس کمیته سیاست داخلی مجمع تشخیص مصلحت نظام، مدیرکل سیاسی انتظامی استانداری ایلام (13841381)، مشاور در شورای عالی امنیت ملی، عضو شورای عالی اطلاع‌رسانی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو کارگروه‌های اصلی تدوین سیاست‌های کلی نظام و مسئول کارگروه حوزه سیاست‌های داخلی برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران، مسئول کارگروه اصلی تدوین سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های جمعیت، انتخابات و نظام جامع قانون‌گذاری در مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس کارگروه سیاسی هیئت اعزامی مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس شورای اسلامی به کشور چین (سال 1393)، دبیر کمیته روابط بین الملل کمیسیون مقابله با تحریم‌های بین المللی در دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، کارشناس امور بین المللی کمیسیون سیاسی، دفاعی و امنیتی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس کارگروه روابط بین الملل کمیته گفتمان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، دبیر و مسئول اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت بحران ناشی از سقوط رژیم صدام در مرزهای استان ایلام (در سال 1382)، سرپرست هیئت کارشناسی مذاکره کننده در موضوع بازگشایی مرز بین المللی مهران با هیئت عراقی، پس از سقوط رژیم صدام (در سال 1382)، عضو گروه علمی مطالعاتی اعزامی دانشگاه علامه طباطبایی به کشورهای ترکیه، سوریه و لبنان (سال 1380)، عضو کارگروه تدوین نظام جامع انتخابات در وزارت کشور، عضو شورای مشورتی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، عضو هیئت مدیره مؤسسه آموزشی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، نماینده شرکت توسعه فن‌آوری اطلاعات دریایی در مؤسسه آموزشی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، کسب عنوان مدیر نمونه کشوری در هشتمین جشنواره شهید رجایی (سال 1383)، کسب عنوان کارمند برجسته (در سال 1383)، عضو شورای تأمین استان ایلام (13851381)، مسئول کمیته امنیت انتخابات هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی و نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان ایلام، مدیرکل روابط عمومی و معاون مدیرکل حوزه استاندار استانداری تهران (13811380)، مسئول شورای مدیران روابط عمومی‌های ادارات کل، نهادها و سازمان‌های استان تهران (13811380)، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه ایلام (13781377)، دبیر ستاد عمران مرز در استان ایلام (13841381)، مسئول هماهنگی ستاد پاکسازی مناطق آلوده به مین و مواد منفجره در نوار مرزی استان ایلام (13831381)، دبیر کمیسیون ماده 2 (رسیدگی به امور آسیب‌دیدگان ناشی از انفجار مین و مواد منفجره پس از جنگ در مناطق مرزی) (13841381)، دبیر و عضو کمیسیون کارگری در استان ایلام (13841381)، دبیر و عضو کمیسیون دانشجویی در استان ایلام (13841381)، دبیر و عضو کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان ایلام (13841381)، عضو شورای فرهنگی دانشگاه ایلام (13781375)، عضو کمیته بهره‌وری دستگاه‌های دولتی در استان ایلام (13891385)، عضو کمیته تخصصی نظام پذیرش بررسی پیشنهادات در استان ایلام (13891386)، کارشناس مسئول آموزش و پژوهش استانداری ایلام (13891388)، کارشناس مسئول بازرسی و ارزیابی عملکرد استانداری ایلام (13881385)، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ایلام (در سال‌های 13761374)، رئیس اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان شهرستان دره‌شهر (1376)، مدیرعامل روزنامه ملت ما (13911390)، جانشین مدیر مسئول و دبیر سیاسی روزنامه ملت و معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد از جمله سوابق علی زینی‌وند است.

سعید ناجی

سعید ناجی در سوابق خود مسئولیت‌هایی چون فرمانداری شهریار، فرمانداری بهارستان، معاون پژوهشی اداره کل آموزشی استانداری تهران، رئیس کمیته برنامه‌ریزی و بودجه استانداری تهران، معاون فرمانداری اسلام‌شهر و معاونت سیاسی امنیتی استانداری سمنان را در کارنامه ‌شغلی خود دارد. ناجی دارای مدرک دکترای روابط بین‌الملل (علوم سیاسی) است.

محمدعلی شجاعی

‌‌محمدعلی شجاعی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان یکی دیگر از گزینه‌های مطرح برای تصدی پست استانداری یزد است.‌ شجاعی پیش از این مسئولیت‌هایی همچون معاون برنامه‌ریزی و پشتیبانی پژوهشکده سازمان شهرداری‌ها و دهیاری کشور، معاون اداری مالی و قائم‌مقام شهردار بندرعباس، ریاست فدراسیون تیراندازی با کمان و عضو کمیته اقتصادی کمیته ملی المپیک را به‌عهده داشته است.

 

ارسال نظر