|
|
کدخبر: ۱۴۵۸۲۴

لغو مجمع سوارکاری لطمه زدن به شعور جامعه سوارکاری بود

یکی از نامزدهای انتخابات فدراسیون سوارکاری گفت: متاسفانه آقایان هیچ اهمیتی به رشته سوارکاری نمی دهند و لغو مجمع این فدراسیون هم به شعور جامعه سوارکاری لطمه زد.

محسن ذاکری در گفت و گو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارسدر خصوص لغو مجمع سوارکاری اظهار داشت: سوارکاری با وجود اینکه یکی از مهمترین رشته های ورزشی دنیاست ولی در کشور ما کوچکترین اهمیتی برای آقایان ندارد و چوپ این کار را ورزش سوارکاری، تولید کننده اسب و جامعه بزرگ سواری می خورد.

وی گفت: در این باره سوالاتی وجود دارد که چرا بیش از ۲ سال است که فدراسیون سوارکاری با سرپرست اداره می شود؟ جرا مجامع سوارکاری پشت سر هم لغو می شود و هیچ رئیسی در راس این فدراسیون در سال های اخیر قرار ندارد؟ جرا ورزش سوارکاری باید دائماً در دست انداز باشد؟ این ها سوالاتی است که مسئولان باید پاسخگوی آن باشند و من یکی از دلایل اصلی آن را بی توجهی مسئولان می دانم و اینکه این ورزش برای مسئولان بی اهمیت است و شاید هم آن ها نمی دانند که چه سرمایه ارزشمندی را دارند می سوزانند.

ذاکری با اشاره به در پیش بودن مسابقات آسیایی اینچئون و اینکه رشته سوارکاری می توانست در این رقابت ها حضور داشته باشد و حتی پتانسیل مدال آوری داشته باشد و اینکه لغو مجمع قطعاً به این مسئله لطمه می زند، گفت: حضور رشته سوارکاری در مسابقات آسیایی می توانست در تغییر این دیدگاه خیلی موثر باشد، اما با این وضعیت اگر هم در اینچئون حضور یابیم قطعاً این رشته دیده نخواهد شد، به دلیل لغو این مجمع تمام فعالیت های سوارکاری باز هم تحت تاثیر قرار می گیرد و باز این رشته بلاتکلیف می ماند و اولین ضربه این موضوع را تیم ملی سوارکاری خواهد خورد. اگر رئیس انتخاب می شد قطعاً می توانستیم برای اولین بار حضور پررنگی داشته باشیم اما این اتفاق رخ نداد.

وی افزود: آقایانی که مدعی بودند که می خواهند مجامع را عادلانه برگزار کنند اگر نمی دانستند که این مسئله شدنی است، پس چرا اسامی و نامزدها را اعلام کردند و تاریخ مجمع را در این تاریخ اعلام کردند و سه ماه پیش انتخابات را برگزار نکردند؟ ما در برخی رشته ها اصلاً در سطح آسیا شرکت کننده نداشتیم اما مجامع آن ها برگزار شد اما در رشته سوارکاری این شانس را داشتیم که در آسیا مدال بیاوریم و شرایط برای حضور اسپانسرهای خوب فراهم بود.

ذاکری ادامه داد: حتی پیگیری هایی کردیم و اینکه مشکل قرنطینه در این چند روزه از ریشه حل شود و همه این ها مستلزم حضور رئیس بود و تمامی این مسائل با لغو مجمع و به تعویق افتادن انتخاب رئیس به دست انداز افتاد. متاسفانه فرصت ها به خاطر سیاسی بازی و کم اهمیت دانستن رشته سوارکاری در حال سوختن است.

وی عنوان کرد: ما به عنوان جامعه سوارکاری از این ماجرا واقعاً ناراحت هستیم. رشته ای که چندین هزار نفر و شغل با آن درگیر هستند در حال لطمه خوردن است و نمی دانم پشت ماجرا چیست. وزارت ورزش و شخص وزیر در این باره که چرا این مجمع به راحتی لغو می شود، پاسخگو باشد.

نامزد انتخابات فدراسیون سوارکاری درباره اینکه گفته می شود، مجمع به حد نصاب نرسیده است، گفت: به نظر من این حرف ها بهانه است. وزارت باید از قبل چنین چیزی را پیش بینی می کرد، حالا که در جامعه سوارکای انتظار ایجاد کردند، چرا این کار را می کنند و مجمع را لغو کردند؟ همه این ها بهانه است و دو سال و اندی است که مجامع را عقب می اندازند.

ذاکری در واکنش به این سوال که شاید برخی وزارت ورزش را برای لغو مجمع تحت فشار قرار داده اند، خاطرنشان کرد: اگر نامزدی راضی شود که مجمع فدراسیون عقب بیفتد دلسوز این جامعه و به دنبال صلاح رشته سوارکاری نیست و دنبال داستان دیگری است. کسی که دلسوز این رشته باشد می داند که یک روز عدم مدیریت و بلاتکلیفی در این رشته به جامعه سوارکاری چه لطمه ای می زند، قطعاً راضی نمی شود که انتخابات مجمع به تعویق بیفتد.

وی گفت: من اصلاً دنبال این نیستم که رئیس فدراسیون شوم، من از گذشته هم می گفتم که متاسفانه دخالت سیاسی این رشته را نابود کرده و در حال حاضر هم ادامه دارد. آقای گودرزی وجهه ای که از خودشان نشان دادند، وجهه ای عادلانه بود و همین که سرپرستی که خودش نامزد بود را برکنار کردند نشان دهنده حرکت عادلانه است و ما را امیدوار کرد؛ اما لغو این گونه مجمع لطمه زدن به ما و اهالی جامعه سوارکاری است.

انتهای پیام / م

ارسال نظر