|
|
کدخبر: ۱۷۹۴۰۲

آرش برهانی در ۹ سال حضور خود در ترکیب استقلال به یکی از چهره های شناخته شده فوتبال ایران و محبوب استقلالی ها تبدیل شده بود. برهانی در مدت حضورش در استقلال توانست افتخارات زیادی به دست آورد و رکوردهایی نیز از حیثگلزنی به دست آورد.

به گزارش سرویس ورزشی امید نیوز و به نقل از ورزش ۳: به گزارش " ورزش‌سه "،آرش برهانیدر ۹ سال حضور خود در ترکیب استقلال به یکی از چهره های شناخته شده فوتبال ایران و محبوب استقلالی ها تبدیل شده بود. برهانی در مدت حضورش در استقلال توانست افتخارات زیادی به دست آورد و رکوردهایی نیز از حیثگلزنی به دست آورد.
برهانی از سال ۸۱ تا ۸۶ پیراهن پاس تهران را در لیگ برتر پوشید و با این تیم به عنوان آقای گلی نیز رسید. بعد از درخشش با پیراهن پاس برهانی با نظر مرحوم ناصر حجازی در سال ۸۶ راهی استقلال شد. نکته قابل توجه درباره استقلالی شدن برهانی این بود که در آن برهه پرسپولیسی ها نیز خواهان جذب او بودند اما این مهاجم پس از دیدار با علی فتح الله زاده، مدیرعامل وقت استقلال و درخواست های مکرر مرحوم حجازی ترجیح داد استقلالی شود.
برهانی در استقلال توانست از نظر گلزنی آمار بسیار خوبی خلق کند؛ او که یک بار دیگر با استقلال آقای گل لیگ برتر هم شد، در دو قهرمانی این تیم در لیگ برتر سهیم بود. اگرچه برهانی در طول دوران بازی اش در استقلال موقعیت های گل زیادی را از دست می داد و همین مساله با اعتراض هایی مواجه بود اما آمار او در ۲۲۸ مسابقه ای که برای آبی پوشان در طول ۹ سال به میدان رفت، ۱۰۹ گل زده را نشان می دهد.
برهانی که مدت کوتاهی را نیز در لیگ امارات و تیم النصر سپری کرد، در تیم ملی نیز سوابق بدی ندارد. او در ۳۷ بازی برای تیم ملی ایران به میدان رفت و ۱۰ گل ملی نیز در کارنامه اش ثبت شده است. اگرچه خیلی ها اعتقاد دارند به خاطر تعدد مهاجم ها در دوره اوج برهانی او نتوانست در تیم ملی به حق واقعی اش دست پیدا کند.
مهاجم ۳۴ ساله فوتبال ایران پس از ۹ بازی برای استقلال در لیست این تیم برای لیگ شانزدهم جایی نداشت و به خاطر این تصمیم منصوریان، مجبور به جدایی از جمع آبی پوشان شد. او پیکان را به عنوان مقصد بعدی اش انتخاب کرد. برهانی دوباره شاگرد مجید جلالی شد، به این امید که خاطرات خوب کار کردن با این مربی در پاس را تکرار کند اما این اتفاق رخ نداد. مصدومیت های متوالی اجازه نداد برهانی موفقیت خاصی در پیکان کسب کند و در نهایت هم نیم فصل از این تیم جدا شد.
آرش استقلالی ها بعد از حضور ناموفق در پیکان به گرجستان سفر کرد تا آنجا با یکی از تیم های فعال در تفلیس مذاکره کند؛ ولی مذاکرات به نتیجه نرسید و حضور برهانی در لیگ گرجستان هم منتفی شد.
مجموعه اتفاقات برای برهانی در چند ماه گذشته سرانجام باعثشد تا او در سن ۳۴ سالگی تصمیم به خداحافظی از فوتبال بگیرد و کفش هایش را برای همیشه بیاویزد.
نکته قابل توجه درباره خداحافظی برهانی این است که چند روز قبل در جریان بازی صبا و استقلال یک استقلالی دیگر به نام رضا عنایتی از فوتبال خداحافظی کرد. عنایتی و برهانی چند سال در استقلال زوج خط حمله این تیم را تشکیل دادند و موفقیت های چشم گیری همراه یکدیگر به دست آوردند. حالا این دو استقلالی در فاصله چند روز تصمیم به آویختن کفش هایشان گرفتند.
اما آرش برهانی در پستی خداحافظی خود را در اینستاگرام خود اعلام کرده که در نوع خود جالب است: هر چند سلام سر آغاز دردناک خداحافظى است پس بگذارید خداحافظى به امید در پیش بودن سلامى نو باشد.
خدا رو شکر میکنم که بر من منت نهاد تا بهترین لحظات عمرم و کنار شما و براى خدمت به شما باشم.
همیشه با تمام وجود براى تیم محبوبم تلاش کردم و اگه کمى و کاستى بود به من ببخشید که تمام بضاعت و تواناییم همین بود.
دوست داشتم با پیراهن مقدس استقلال از فوتبال خداحافظى کنم ولى همین که در میان مهر و محبت شما دارم از فوتبالم خداحافظى میکنم هم صفایى داره و از حمایتهاتون دائم و پیوسته در تمام مراحل زندگیم از شما ممنونم
از مدیران، مربیان، بازیکنان و أصحاب رسانه سپاسگزارم. خاطرات شیرینى از با شما بودن تا همیشه همراهم خواهد بود.
از همه ى هواداران عزیز بخاطر سالها حمایت، دلگرمى و انگیزه هایى که دادین تشکر میکنم، دست تک تک شما رو به گرمى میفشارم و الان که دارم از فوتبال خداحافظى میکنم شماها با ارزشترین دستاورد فوتبالى من هستین که سالهاى سال با خود خواهم داشت.
ارادتمند و دوستدار همیشگیتون آرش برهانى
٣٠ فروردین ١٣٩۶

ارسال نظر