|
|
کدخبر: ۱۸۰۷۳۲

ملی پوش ایرانی با کسب عنوان آقای گلی به چهارمین بازیکن در تاریخ تبدیل شد که این عنوان ارزشمند را با پیراهن باشگاه آلکمار به دست آورده است.

ورزش سه: باشگاه آلکمار به عنوان چهارمین قطب فوتبال هلند بعد از باشگاه هایی همچون آژاکس، آیندهوون و فاینورد در تمام سال هایی که در فوتبال این کشور فعالیت می کند همواره به عنوان پایگاهی برای رشد استعدادهای ناب معرفی شده که در این بین بازیکنان گمنام با رسیدن به قله موفقیت توانستند زمینه کوچ به باشگاه های بزرگ تر در اروپا را فراهم کنند.

در این بین یکی از راه ها برای نشان دادن توانایی های ناب کسب عنوان آقای گلی است که در تاریخ این باشگاه چهار بازیکن از دهه 70 میلادی تا کنون موفق به کسب این عنوان با پیراهن AZ در آردیویسه شده اند تا زمینه برای پوشیدن پیراهن باشگاه های بزرگ را فراهم کنند. چهار بازیکنی که آخرین نفر آنها علیرضا جهانبخش ستاره ایرانی لقب گرفت تا با 21 گل زده و تصاحب کفش طلا پیش به سوی باشگاهی بزرگ تر باشد.

اولین آقای گل آلکماری ها کیس کایست نام داشت که دو بار متوالی در فصول 1979-1978 و 1980-1979 با به ثمررساندن 34 گل در اولین فصل و 27 گل در دومین فصل عنوان آقای گلی را به خود اختصاص داد.

جهانبخش، چهارمین آقای گل تاریخ AZ در هلند

نزدیک به سه دهه بعد از این بازیکن هلندی نوبت به منیر الحمدویی مهاجم الجزایری رسید تا فصل 2009-2008 با 27 گل بار دیگر نامش را به عنوان ستاره آلکمار به عنوان آقای گل به ثبت برساند و آخرین نفر هم وینست یانسن پدیده فوتبال هلند بود که فصل 2016-2015 در اولین سال کوچ جهانبخش به آلکمار این عنوان را با 27 گل جشن گرفت تا با قراردادی به ارزش 16 میلیون یورو راهی تاتنهام انگلیس شود.

چهارمین آقای گل تاریخ آلکمار در رقابت های هلند نیز علیرضا جهانبخش در فصل 2018-2017 لقب گرفت که با 21 گل زده بالاتر از همه رقبا ایستاد تا با این عنوان ارزشمند در آستانه امضای قراردادی گران قیمت به عنوان باارزش ترین فوتبالیست ایرانی در اروپا قرار بگیرد.

ارسال نظر