|
|
کدخبر: ۴۱۸۳۷

۲ دیدار پایانی هفته پانزدهم لیگ برتر روز جمعه ۱۷ آبان برگزار می‌شود.

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم، پرونده نیم فصل نخست لیگ برتر سیزدهم روز جمعه با برگزاری ۲ دیدار پایانی هفته پانزدهم بسته خواهد شد تا فقط بماند بازی معوقه استقلال و ملوان که قرار است ۳ آذر و در تعطیلات نیم فصل برگزار شود.

تراکتورسازی - استقلال

باز هم گذر استقلال به تبریز افتاد و این بار امیر قلعه‌نویی بهانه‌ای برای عدم همراهی تیمش نخواهد داشت. دفعه قبل او که تیمش با تراکتورسازی بازی داشت، به دلیل اینکه پایش را به تیغ جراحان سپرده بود به تبریز نرفت. حالا نه محمد حسین جعفری مدیرعامل پیشین تراکتورسازی هست تا با مصاحبه‌هایش سرمربی استقلال را تحت فشار قرار دهد و نه از آن تنش پیشین اثر چندانی مانده است. استقلالی‌ها امیدوارند سکونشینان ورزشگاه یادگار امام تبریز علیه قلعه‌نویی شعار ندهند هر چند نمی‌توان انتظار هیچ واکنشی را هم نداشت. تجربه ثابت کرده، تی‌تی‌ها(هواداران دو آتشه و تیفوسی تراکتورسازی) حافظه خوبی دارند!

دوئل تبریز جدال ۲ تیم بالانشین جدول است برای دستیابی به جایگاه فولاد خوزستان هر چند تیم قلعه‌نویی به دلیل اینکه یک بازی کمتر دارد در بهترین حالت و در صورتی که پرسپولیس در بازی امروز(چهارشنبه) خود شکست بخورد به جایگاه دوم خواهد رسید(در صورت تفاضل بهتر) تا بازی با ملوان. در حقیقت بخشی از سرنوشت تیم‌های چهارم و ششم جدول برای قهرمانی احتمالی نیم فصل را شاگردان دایی در بازی با استقلال خوزستان رقم خواهند زد. پرسپولیس اگر برنده دیدار امروز مقابل شاگردان ویسی باشد، تراکتورسازی قطعا صدرنشین نخواهد شد و کار استقلال هم به اما و اگر می‌کشد، یعنی این تیم در صورت پیروزی بر تراکتورسازی و ملوان و افزایش تفاضل گلش نسبت به پرسپولیس، قهرمان نیم فصل خواهد شد.

دیدار تراکتورسازی و استقلال از یک جنبه دیگر هم قابل توجه است و این بار نیز پایقلعه‌نوییدر میان است. مجید جلالی سرمربی تراکتورسازان اگرچه زیاد وارد مسائل حاشیه‌ای نشده و نمی‌شود اما فوتبالی‌ها موضعگیری وی در قبال اظهارات قلعه‌نویی را به یاد دارند. در روزهایی که سرمربی استقلال مدام از اجنبی‌گرایی اهالی فوتبال دم می‌زد، مجید جلالی در اظهارنظری کنایه‌آمیز صحبت از افرادی کرد که زیر پرچم کشوری بیگانه قسم یاد کرده‌اند و بدین ترتیب جواب قلعه‌نویی را داد. حالا این ۲ نفر قرار است پیش از رویارویی تیم‌هایشان به دیده‌بوسی با یکدیگر بپردازند با این پیش‌زمینه که قلعه‌نویی، پس از قهرمانی با استقلال، مجید جلالی که آن موقع سرمربی فولاد بود را «مَرد» نامید.

از منظر فنی این مسابقه بیش از آن که تقابل تاکتیک‌های ۲ مربی باشد، رویارویی بازیکنانی است که با تکیه بر توانایی‌های خود می‌توانند در یک لحظه سرنوشت بازی را عوض کنند. نفراتی همچون سید مهدی رحمتی، جواد نکونام، محمد قاضی، آندرانیک تیموریان، علی کریمی، محمد نصرتی، کریم انصاری‌فرد و حتی آرش برهانی که حالا پس از خداحافظی فرهاد مجیدی فرصت بیشتری برای بازی کردن پیدا کرده و در دیدار قبل مقابل سایپا ناجی تیمش بود.

دیدار ۲ تیم قدرتمند و مدعی لیگ برتر به این امید که فوتبال زیبایی به نمایش بگذارند، می‌تواند بهترین حسن ختام برای نیم فصل نخست باشد.

سایپا - صبای قم

روز جمعه شاهد یک بازگشت دیگر هم خواهیم بود، جایی که محمدمایلی کهنهمراه با تیمش در کرج حضور خواهد یافت. سایپا و مایلی‌کهن فصل‌های مشترک بسیاری دارند و حالا صبای قم قرار است تساوی و در حقیقت توقف خانگی هفته گذشته مقابل مس را در ورزشگاه انقلاب کرج جبران کند، استادیومی که در بازی قبل شاهد شکست نارنجی‌پوشان مقابل استقلال بوده است.

تقابل میزبان ۲۰ امتیازی و صبای ۱۶ امتیازی در واقع رویارویی تیم‌های هفتم و یازدهم جدول است. پیروزی یا شکست تاثیری بر جایگاه سایپا نخواهد گذاشت اما بر عکس شاگردان مایلی‌کهن در صورت غلبه برای تیم انگین فیرات تا یک قدمی سایپا صعود خواهند کرد.

زیبایی فنی این دیدار مربوط می‌شود به تقابل جوان‌های پرشمار ۲ تیم که با انگیزه و دوندگی زیاد می‌توانند خالق یک مسابقه دیدنی باشند. در کنار این مسئله حضور باتجربه‌هایی مثل ابراهیم صادقی و رضا عنایتی هم تاثیرات خاص خودش را خواهد داشت.

ارسال نظر