|
|
کدخبر: ۱۵۹۱۲۰

اردو تیم ملی با ۱۱ بازیکن خروجی خوبی ندارد

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: در لیگ ۱۶ تیمی باید حداقل ۲۰ پدیده داشته باشیم اما ما ۲ یا ۳ پدیده داشته ایم.

غلامرضا بهروان در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارس، در مورد اعزام تیم ملی با ۱۱ بازیکن به آفریقای جنوبی آن هم در حالی که لیگ برتر در موعد مقرر به پایان رسید، گفت: سازمان لیگ آنچه در توان داشت انجام داد تا وظایفش را به خوبی و به موقع انجام دهد. اما بحثارتباط باشگاه ها با تیم ملی به فدراسیون فوتبال مربوط است که قطعا در این راستا فدراسیون یعنی کفاشیان، نبی و آیت اللهی تلاش های خود را انجام داده اند و بهتر است در این زمینه از آنها سؤال شود.

وی ادامه داد: دیدار پلی آف برگشت بین پیکان و سیاه جامگان روز شنبه برگزار می شود و ما روز یکشنبه قرعه کشی خواهیم داشت تا بین تیم سوم لیگ دسته اول و فجرسپاسی میزبان دیدار رفت تعیین شود و در روزهای ششم و یازدهم اردیبهشت دیدارهای پلی آف بین این تیم ها برگزار خواهد شد.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در مورد اینکه آیت اللهی تهدید کرده که امکان سقوط تیم های استقلال و سپاهان وجود دارد، گفت: به عقیده من باید تعامل مثبت و سازنده ای بین تیم ملی و باشگاه ها برقرار شود. با تهدید و بگیر و ببند کاری درست نمی شود. مدیران باشگاه ها و مسئولان باید در فضای دوستانه ای این مسئله را حل می کردند زیرا در غیر این صورت فضای وفاق و تیم ملی هم به وجود نمی آید. بازیکنان حقوق خود را از باشگاه ها می گیرند و طبیعی است که باید در اختیار آنها باشند. ولی می توانستیم این مسئله را با یک تعامل بین باشگاه ها و تیم ملی حل کنیم. اردوی تیم ملی با ۱۱ بازیکن قطعا خروجی خوبی نخواهد داشت. بر فرض هم بازیکنان ملی پوش باشگاه های آسیا بعد از چهارشنبه به تیم ملی ملحق شوند اما لژیونرها که باز هم در این اردو غایب خواهند بود. هر چند کی روش معتقد است لژیونرها آمادگی جسمانی بهتری دارند اما این مسائل که بیان کردند، مشکلات فوتبال ما است شاید بهتر بود از چند ماه قبل با جلسات متعدد با کادر فنی تیم ملی و مسئولان باشگاه ها این مسائل تبیین و حل می شد.

بهروان در مورد اینکه زمان نقل و انتقالات چه زمانی آغاز خواهد شد، گفت: طبق قانون قبلی فصل نقل و انتقالات از یک روز پس از پایان مسابقات آغاز می شد و تا یک هفته قبل از شروع مسابقات ادامه داشت اما در حال حاضر تغییرات و اصلاحاتی در آئین نامه نقل و انتقالات داریم که تا زمانی که مصوبه آن را بگیریم، نقل و انتقالاتی انجام نمی شود. البته با توجه به اینکه لیگ ما نهم و دهم مرداد آغاز می شود تا آن زمان فرصت کافی وجود دارد.

رئیس کمیته مسابقات در مورد اینکه به باشگاه ها اعلام شده قراردادی با بازیکنان امضا نشود، گفت: به خاطر اینکه مشکلی پیش نیاید ما چنین بحثی را مطرح کردیم. البته باشگاه ها می توانند مذاکره کنند اما بهتر است قراردادی با بازیکنان امضا نشود زیرا در این صورت هیچ کدام از این قراردادها از نظر سازمان لیگ معتبر نخواهد بود.

بهروان در مورد اینکه چه تغییراتی در نقل و انتقالات ایجاد خواهد شد، گفت: ما می خواهیم شرایط به گونه ای شود که باشگاه ها بیشتر به بازیکنان جوان میدان بدهند. میانگین سنی بازیکنان تیم ها پایین بیاید. در حال حاضر لیگ از نظر کیفی خیلی مساعد نیست و باید کیفیت لیگ را هم ارتقا دهیم. در حالی که ما ۱۶ تیم در لیگ برتر داریم باید حداقل ۲۰ پدیده در هر فصل داشته باشیم اما اکنون شاهدیم که فقط دو یا سه بازیکن پدیده شده اند که این نشاندهنده این است که لیگ خروجی خوبی نداشته است. ما باید بین ۲۰ تا ۲۵ پدیده در لیگ داشته باشیم اما اکنون شاهدیم که یک چهارم تیم های حاضر در لیگ ما هم پدیده نداریم و فقط دو یا سه نفر پدیده می شوند.

انتهای پیام / خ

ارسال نظر