|
|
کدخبر: ۱۷۹۱۴۶

امروز بعد از ۲۰ روز لیگ برتر ایران آغاز میشود و تیم های لیگ برتر باید در اولین دیدار سال ۹۶ خود باید به مصاف یکدیگر بروند.

به گزارش سرویس ورزشی امید نیوز، فردا هفته ی ۲۵لیگ برترفردا با ۴ دیدار حساس آغاز میشود.
فردا که اولین سری بازی های سال ۹۶ لیگ برتر کشور مان است که بعد ۲۰ روز از سر گرفته میشود و همه به طور دقیق از ساعت ۱۸از تلویزیون قرار است پخش شود.
اما در ۴ دیدار فردا در ۳ دیدار، سه تیم تقریبا میانه ی جدولی به مصاف سه تیم انتهای جدولی میروند، و همچنین در مهمترین دیدار دو تیم استقلال خودستان و ذوب آهن برای رقابت بر سر رده ی چهارم جدول با یکدیگر به رقابت میپردازند البته این را باید افزود که حساسیت دیدار های فردا از این لحاظ است که لغزش یک تیم تغییرات مهمی را در جدول به خصوص برای تیم های وسط جدولی با توجه به فشردگی آن ایجاد میکند.
اما نگاهی به بازی بیندازیم:
پدیده_صبای قم:
این بازی که در مشهد انجام میشود در واقع حساسیتش بیشتر برای شاگردان صمد مرفاوی و حتی خود مرفاوی برای بقا در سمت خود میباشد، زیرا صبا لبه ی پرتگاه سقوط به دسته ی پایین تر است و ۶ هفته باید برای رهایی از این مخمصه دوام بیاورد گفتنی است باخت در بازی فردا اگر با برد سیاه جامگان در مقابل نفت تهران با فاصله بیش از ۲ گل از این تیم همراه باشد باعثدر یک پله سقوط به رده پانزده ام و همچنین در معرض سقوط قرار گرفتن صبا همراه است.
استقلال خودستان_ذوب آهن
استقلال خوزستان و ذوب آهن بازی دشواری را با هم دارند که در صورتی که پای یکی از این دو تیم بلغزد و باعثباختش شود، کار برای بازگشتش به جایگاه قبلی خود سخت میشود. در اصل اگر ذوب آهن ببازد استقلال خوزستان میتواند در رده چهارم یا پنجم جدول با توجه به نتیجه بازی نفت جایی برای خود دست و پا کند، ولی اگر استقلال خوزستان ببازد تیم های پشت سرش مثل سپاهان و سیاه جامگان و… با یک برد و حتی تساوی این تیم را بد از رقابت های لیگ عقب میندازد.
نفت تهران_سیاه جامگان:
این بازی هم برای نفت میتواند مهم باشد هم سیاه جامگان، برای نفت از این لحاظ که برد در دراین بازی میتواند این تیم را در جدول بالا بکشاند، ولی برای سیاه جامگان اهمیتش بسیار است زیرا باخت در این بازی و یا حتی مساوی نور امید را برای ماندن در لیگ برتر کم کم به خاموش میگراید.
پیکان_ماشین سازی تبریز
این بازی برای پیکان اهمیت دارد زیرا که اگر ببازد یا ببرد احتمال هر اتفاقی برایش در جدول وجود دارد اما ماشین سازی اگرببازد میشود مانند تیم هایی که در آخرین رتبه ی جدول سریعتر از پایان لیگ، برای سال آینده ی خود در لیگ دسته ی پایین تر برنامه ریزی میکنند.

ارسال نظر